Bir arama yapın...

Haberler
Cildiniz İçin 7 Güzellik Sırrı
13 Ekim 2023 Cuma

Cildiniz İçin 7 Güzellik Sırrı

Cilt güzelliğimiz yaşam kalitemizi yansıtıyor. Dış dünya ile ilk temas eden noktamız olan cildimize, yaşamımız boyunca bakım yapmamız ve özen göstermemiz gerekiyor. Sağlıklı, ışıltılı, genç ve güzel bir cilde sahip olmak için uygulamamız gereken bazı adımlar var. Profesyonel cilt bakım ürünleri ile her daim cildinizin dostu Dew By SBG, sizler için 7 güzellik sırrını listeledi.

Cildiniz İçin 7 Güzellik Sırrı

1 – Düzenli Cilt Temizliği

Cildi temiz tutmak sağlıklı bir cilt bakım rutininin ilk basamağı. Sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki defa yüzünüzü temizleyerek kirlerden, makyaj kalıntılarından ve yağlardan arındırmanız gerekir. Bu sayede cildiniz nefes alır ve pürüzsüz bir görünüm kazanır. Bunun için Dew By SBG’nin Hassas Yüz Yıkama Jelini kullanabilir ve farkı kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

2 – Nemlendirme

Cildin nem dengesini sağlamak ve korumak en önemli konulardan biri. Nemliliğini kaybeden bir cilt, dış etkenlere karşı savunmasız hale gelir ve yaşlanma etkilerine karşı direnemez. Zararlı kimyasallar barındırmayan, doğal içerikli nemlendiriciler sayesinde cilde kaybettiği nem ve ışıltıyı yeniden kazandırabilirsiniz. Bunun için Dew By SBG’nin Uzun Etkili Nemlendiricisini tercih edebilirsiniz.

3 – Güneşten Korunma

Güneşin UV ışınları cildimiz üzerindeki en önemli tehdit unsurlarından biri. Güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmak cildimizin erken yaşlanmasına ve cilt lekelerine yol açabiliyor. Bu nedenle sadece yaz aylarında değil her mevsim, güneşe çıkmadan önce yüksek SPF değerine sahip güneş koruyucular kullanmamız gerekiyor. Bu sayede cilt kanseri, derin kırışıklıklar ve leke oluşumuna karşı önlem alabilirsiniz.

4 – Beslenme

Sağlıklı bir cilt için en önemli bileşenlerden biri de sağlıklı ve dengeli beslenme rutinidir. Beslenme rutinimizde somon, avokado, ceviz, meyve, sebze ve protein bakımından zengin gıdalara yer vermek, cildimize gereksinim duyduğu besin değerlerini kazandıracaktır.

5 – Stres Yönetimi

Stres cildimizin sağlığı üzerinde olumsuz etkilere yol açar. Büyük şehirlerde, okul ve iş yaşantısında hepimiz eski çağlara kıyasla çok daha büyük bir stres altında yaşıyoruz. Maruz kaldığımız stres, bedenimizde hormonal değişikliklere neden oluyor. Bu da cilt sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Stres faktörlerine karşı kendimizi savunabilmek için uyku düzeni oturtabilir, yoga veya meditasyon benzeri aktiviteler deneyebiliriz.

6 – Doğal Maskeler

Cilt tipinize ve cildinizin ihtiyaçlarına göre doğal içerikli maskeler uygulayabilirsiniz. Bu sayede cildinizi besleyebilir ve yüzünüzdeki yaşlanma izlerini geciktirebilirsiniz.

7 – Düzenli Fiziksel Egzersizler

Fiziksel olarak aktif bir yaşantı sadece genel sağlık durumunuza değil cildinize de önemli faydalar sağlar. Egzersiz esnasında kan dolaşımının hızlanması cildimizin oksijenle olan temasını arttırırken aynı zamanda vücutta biriken toksinleri ter yoluyla dışarı atmamızı sağlar.

Bu noktada unutmamamız gereken şey her cildin farklı özellikte olduğu ve farklı ihtiyaçları bulunduğudur. Bu yüzden cilt bakım ürünleri seçerken kendi cilt tipinize uygun olmasına özen göstermelisiniz. Cilt tipinizi tanımak için “Hangi Cilt Tipine Sahipsiniz” içeriğimize göz atabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın