Bir arama yapın...

Haberler
Yüzdeki Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalı?
28 Kasım 2023 Salı

Yüzdeki Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalı?

İlerleyen yaş, güneşin zararlı UV ışınlarına fazlaca maruz kalmak, sigara ve tütün ürünlerinin kullanımı, aşırı stres, genetik yatkınlık ve çevresel etkenler yüzümüzde derin kırışıklıklara yol açabilir. Fakat alacağımız bazı tedbirlerle ince çizgi ve derin kırışıklıkları geciktirmek, görünürlüğünü azaltmak mümkün. Peki ama nasıl? Profesyonel cilt bakım ürünlerinin adresi Dew By SBG, kırışıklıklarla mücadelenin ipuçlarını sizler için anlattı.

Yüzdeki Kırışıklıklara Karşı Neler Yapılmalı?

Düzenli ve Doğru Cilt Bakımı

Cildimizi ihtiyaç duyduğu nemden ve diğer besinlerden mahrum bırakmamak, kırışıklıklara karşı alınabilecek en önemli tedbirlerin başında gelir. Besleyici cilt tonikleri ve nemlendiricilerin yer aldığı bir cilt bakım rutini ile kırışıklıklara karşı mücadele edebilirsiniz. Bu noktada Dew By SBG’nin ürünlerine göz atabilirsiniz.

Dört Mevsim Güneş Koruyucu Kullanmak

Kırışıklıkların oluşumunda en az ilerleyen yaş kadar büyük bir rol oynayan UV ışınlarından korunmak son derece önemlidir. Pek çok insan yaz aylarında güneşe karşı tedbirler alsa da bahar ve kış aylarında bu disiplini terk eder. Oysa cildimiz her mevsim güneş ışınlarının tehdidi altındadır.

Sağlıklı ve Dengeli Beslenme Alışkanlığı

Cildimizin sağlıklı ve genç görünmesi için yiyip içtiklerimize de azami özen göstermemiz gerekir. Vitaminler, omega 3 yağ asitleri ve antioksidanlar bakımından zengin besinlerden oluşan bir beslenme programı, cildimizin canlılığını korumasında etkilidir.

Düzenli Egzersiz

Egzersiz yaptığımız sırada tüm vücudumuzda olduğu gibi cildimizde de kan dolaşımı hızlanır. Bu da kırışıklıklara karşı etki gösterir. Cildimizin yaşlanmasında en önemli etkenlerden biri olan stres faktörüne karşı da fiziksel egzersiz iyi bir çözüm niteliğindedir.

Dolgu ve Botoks Uygulamaları

Yüzümüzde belirgin halde bulunan kırışıklıklar için dolgu ve botoks yaptırmak etkili bir çözümdür. 6 aylık periyotlar halinde tekrarlanması gereken bu uygulamalar, uzman ve profesyonel ellerde yapıldığında son derece başarılı sonuçlar sağlar.

Elbette her cilt farklıdır. İhtiyaçları ve sorunları da farklıdır. Kendiniz için en doğru yöntemi ancak uzman bir dermatolog hekime başvurarak öğrenebilirsiniz. Cildinizin dostu Dew By SBG ile cilt bakım tüyoları almak için blog sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın