Bir arama yapın...

Haberler
Yorgun Görünen Ciltler İçin Bakım Önerileri
29 Aralık 2022 Perşembe

Yorgun Görünen Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kadın erkek herkes sıkı ve canlı bir cilde sahip olmak ister. Ancak cilt bakım rutinlerini aksatmak, çevresel faktörler, güneş, sigara kullanımı ve daha birçok şey arzu ettiğimiz görünüme kavuşmamıza engel olur. Özellikle günlük yaşam temposunun yoruculuğundan cildimiz de etkilenir. Peki cildimizi yorgun görünmekten nasıl kurtarabiliriz? Profesyonel cilt bakım ürünleri ile cildinizin dostu Dew By SBG sizler için anlattı.

Yorgun Görünen Ciltler İçin Bakım Önerileri

Cilt Neden Yorgun Görünür?

Cildiniz zaman içerisinde ilerleyen yaş, UV ışınları, uyku bozukluğu, stres, dengesiz beslenme, hava kirliliği veya cilt bakımındaki özensizliklere bağlı olarak nem dengesini kaybeder. Parlaklığını yitirir ve kuru, mat bir görünüme bürünür. Dış etkenlere karşı direncini yitiren ve savunma gücünü kaybeden cildinizde yorgunluğun izleri görülmeye başlar.

Cilt Yorgunluğunun Belirtileri

Ciltte yorgunluk belirtileri bazen tek başına bazen de birkaçıyla birlikte cildinizde kendisini göstermeye başlar. Başlıca belirtiler şunlardır:

  • İnce çizgilerin oluşması
  • Ciltte kuruluk
  • Göz altlarında oluşan koyu halkalar
  • Sarkmalar
  • Kırışıklıkların hızlı bir şekilde derinleşmesi ve yayılması
  • Mat ve donuk bir görünüm.

Cildin Yorgun Görünmesine Karşı Neler Yapılmalı?

Günlük Yaşamınızı Gözden Geçirin

Uyku düzeniniz bozuksa, su tüketiminiz yeterli seviyede değilse ve dengeli bir beslenme rutininiz yoksa ve cildinizde yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması kaçınılmazdır. Bu kötü yaşam tarzı alışkanlıklarını bırakarak cildinize yardımcı olabilirsiniz.

Günlük Cilt Bakımı

Cilt bakımının aksatmadan düzenli şekilde yapılması gerekir. Bu bakımın ilk aşaması derinlemesine cilt temizliği ve ardından da nemlendirici kullanmaktır. Hem güne başlarken hem de gece uyumadan önce cilt temizliği yaparsanız cildinizi kir, yağ ve makyaj kalıntılarından korumuş olursunuz. Bu noktada Dew By SBG’nin Uzun Etkili Cilt Nemlendiricisi Long Lasting Moisturizer ve Sensitive Touch Hassas Yüz Yıkama Jeli ürünlerini deneyebilirsiniz. cilt temizliği ve nemlendirici ürünlerini deneyerek, farkı kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Makyaja Ara Verin

Makyaj yapmak içinde bulunduğumuz dönem itibariyle neredeyse bir tercih değil zorunluluğa dönüştü. Ancak sık sık makyaj yapmak cildimizin hızla yorulmasına ve yıpranmasına yol açıyor. Bu halde cildimizi dinlendirmek ve yorgunluğu ile mücadele etmek için haftanın bazı günleri makyaj yapmaya ara vermeliyiz.

Maske ve Peeling Uygulayın

Günlük cilt temizliği ve bakımına ek olarak nem dengesine katkıda bulunacak, cildinize parlaklık ve tazelik kazandıracak maske ve peeling uygulamalarından destek alabilirsiniz. Bilhassa C vitamini barındıran maskeler hem canlı görünmenize hem de pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardım edecektir.

Cilt Yorgunluğuna Karşı Her Mevsim Güneş Kremi Kullanın

Soğuk kış aylarında güneş kremi kullanmayı çoğu insan ihmal eder. Ancak güneşin UV ışınları sadece yaz ve bahar aylarında değil her mevsim cildimizi tehdit eder. Bu yüzden cilt yorgunluğu ile mücadele etmenin bir diğer adımı da her mevsim güneş kremi kullanmak olacaktır.

Hyaluronik Asit

Nemliliğini kaybeden bir cildin daha cansız ve solgun görünmesi bir sürpriz değildir. Bu nedenle hyaluronik asit bazlı cilt bakım ürünleri kullanarak cildinizin yorgun görünümünden kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Dew By SBG Infinity Anti – Age Yüz Serumu bu noktada size destek olacaktır.

Doğal Yağlar Kullanın

Cilt kuruluğu yorgunluk belirtilerinizin daha belirgin hale gelmesine neden olur. Bu yüzden nemlendirici ürünlere ek olarak Hindistan cevizi yağı benzeri doğal yağlardan destek alabilirsiniz.

Göz Altı Morluklarına Dikkat

Cildimizde yorgunluğu en belirgin hissedildiği nokta göz altlarımızdır. Bu nedenle göz altı bakım serumu kullanmak işinize yarayacaktır.

Yorumunuzu bırakın