Bir arama yapın...

Haberler
Yaz Aylarında Cilt Bakımının Püf Noktaları
1 Haziran 2023 Perşembe

Yaz Aylarında Cilt Bakımının Püf Noktaları

Mevsimlerin değişmesiyle birlikte cildin ihtiyaçları da değişir. Yaz aylarında güneş, kuru ciltleri daha da kurutur. Cildi kuru olanların çok daha güçlü nemlendiricilere ve SPF içeren nemlendirici seçeneklerine ihtiyacı olur. Cildi yağlı olanlar ise güneşe çıktıklarında ciltlerindeki ağırlaşma ve yağlanmayı hisseder. Dew By SBG, cildinizin yaz aylarına uyum sağlaması için dikkat edilmesi gereken püf noktaları derledi…

Yaz Aylarında Cilt Bakımının Püf Noktaları

1) Güneş Kremi

Güneş kremini yılın her ayında kullanmak gerekir. Ancak güneşin daha güçlü olduğu yaz aylarında cildinizi korumak için güneş kremini birkaç saatte bir yeniden uygulamalısınız. Örneğin, SPF30 kullanıyorsanız, optimum güneş koruması için SPF50’ye geçmeniz yararlı olacaktır.

Makyaj yapıyorsanız güneş kremini gün içinde yeniden uygulayabilmek için SPF spreyi kullanabilirsiniz. Böylece makyajınızın güneş kremiyle bozulmasından endişe duymadan kolayca yüzünüze püskürtebilirsiniz. Kuru cilde sahip olanlar, ekstra nemlendirici özelliklere sahip hafif bir güneş koruyucu tercih etmelidir.

2) Daha Hafif Nemlendirici

Yaz aylarında çok fazla terlediğimiz için cilt daha nemli kalır. Cildin tıkanmaması ve ağırlaşmaması için daha hafif bir nemlendirici kullanılmalıdır.

Yağlı cilde sahip olan kişilerin nemlendirici içeren bir serum veya güneş kremi kullanmaları yeterlidir, ayrıca nemlendirici krem kullanmaları gerekmez.

Kuru cilde sahip olan kişilerin ise krem bir nemlendirici kullanması gerekebilir, ancak daha hafif bir formül seçilebilir.

3) C Vitamini Desteği

Yaz aylarında C vitamini kullanımını artırmak gerekir. Güçlü bir antioksidan olan C vitamini, cildin daha parlak ve ışıltılı görünmesini sağlar ve güneş kreminin etkinliğini artırarak, daha iyi koruma sağlar.

C vitamini ayrıca lekeleri, siyah noktaları ve kızarıklığı azaltır ve güneşin hasarı ile mücadelede etkilidir.

4) Yüz Yağlarını Dikkatli Kullanın

Yüz yağları, cilde ekstra nem kazandırmak açısından etkilidir. Ancak yazın ciltte ağırlığa ve sivilcelerin çıkmasına yol açabilir. Yağlı cildi olanların yazın yüz yağlarını kullanması önerilmez.

Yorumunuzu bırakın