Bir arama yapın...

Haberler
Yaşlanmayı Durduran Gece Bakımı
10 Nisan 2023 Pazartesi

Yaşlanmayı Durduran Gece Bakımı

Ciltteki yaşlanma belirtileri; kırışıklıklar, ince çizgiler ve koyu lekeler ile başlar. Cildin yaşlanmasını önlemek ve genç kalmasını sağlamak için sabah ve akşam bakım rutini uygulamak gerekir. Cilt, kendini gece boyunca yeniler ve onarır. Bu nedenle gece bakımı önemlidir. Dew By SBG, yaşlanma karşıtı gece cilt bakım önerilerini sizler için derledi…

Yaşlanmayı Durduran Gece Bakımı

Cildi Temizleyin

Gün içerisinde ciltte yağ, kir, toz ve makyaj kalıntıları birikir. Bu nedenle gece yatmadan önce cilt arındırılmalıdır. Cilt tipine uygun bir jel veya köpük ile cilt nazikçe temizlenmeli ve kurulanmalıdır. Cilt arındırıldıktan sonra diğer bakım ürünleri sırayla uygulanmalıdır.

Yaşlanma Karşıtı Krem

Doğru bir yaşlanma karşıtı krem kullanmak, cildin kendini onarmasına yardımcı olur ve yaşlanma belirtilerini yavaşlatır. Kolajen oluşumunu uyaran, kırışıklıkları azaltan ve bitki bazlı içerikler barındıran yaşlanma karşıtı kremler, cildi nemlendirir.

Göz Çevresine Özen Gösterin

Cilt bakımıyla meşgulken göz çevresini de ihmal etmemek gerekir. Kış aylarında sert ve soğuk hava göz çevresinin kurumasına ve kaşıntılı olmasına yol açar. Göz şişkinliği ve koyu halkalar ortaya çıkabilir. Dolayısıyla gece cilt bakım rutinine antioksidanlar ve flavonoidler açısından zengin bir göz kremi eklenmelidir. Bu içerikler koyu halkaları, şişkinliği, göz torbalarını, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmakta yardımcı olur.

Yüz Maskesi Kullanın

Ölü cilt hücrelerinden kurtulmak haftada bir veya iki kez bir yüz maskesi uygulanmalıdır. Özellikle kış aylarında yüz maskesi kullanmak, cildi nemli tutmak ve beslemek açısından önemlidir. Cilt tonunu temizleyerek, ışıl ışıl parlayan bir cilde kavuşmayı sağlayan ve pigmentasyonu azaltan vegan bir yüz maskesi tercih edilmelidir.

Yorumunuzu bırakın