Bir arama yapın...

Haberler
Yaşlanma Karşıtı Besinler
3 Ekim 2022 Pazartesi

Yaşlanma Karşıtı Besinler

Yaşımız ilerlese de cildimizin genç kalmasını isteriz. Cildi genç tutmak için beslenmeye de özen göstermek gerekiyor. Peki hangi besinler cildi genç tutar, kırışıklıkları önler ve yaşlanmayı engeller? Dew By SBG, yaşlanma karşıtı besinleri sizler için derledi. İşte yaşlanma karşıtı besinler…

Yaşlanma Karşıtı Besinler

Kepekli Ürünler

Kepekli ekmek, kepekli makarna ya da kepekli pirinç gibi ürünler sağlık üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Kepekli ürünler, uzun süreli tokluk hissi sağlamanın ve obeziteyi önlemesinin yanında bağırsaklar ve bağırsak florası üzerinde de etkilidir.

Meyveler

Ahududu, çilek, yaban mersini gibi meyveler vitamin ve mineral açısından zengindir. Cildin elastikiyetini de artıran C vitamini barındıran bu meyveler, bağışıklık sistemini de güçlendirir.

Yeşil Çay

Yeşil çayın 100 gramda 90 miligram potasyum bulunur. Bu sayede vücuttaki su dengesinin düzenlenmesinde rol oynar ve cildin nemlenmesini sağlar.

Havuç

Cildin erken yaşlanmasına neden olan en büyük risk faktörü aşırı UV radyasyonudur. Havuç, cilt için doğal bir güneş koruması görevi gören beta karoten barındırır ve cildi korumaya yardım olur.

Yorumunuzu bırakın