Bir arama yapın...

Haberler
Yaşlanma Karşıtı 7 Bilimsel Yöntem
2 Ocak 2024 Salı

Yaşlanma Karşıtı 7 Bilimsel Yöntem

Günümüzde bedenimizi normalden çok daha hızlı yaşlandıran etkenlerle iç içe yaşıyoruz. GDO’lu gıdalar, hava kirliliği, stresli yaşam, sağlıksız alışkanlıklar v.s… Bedenimizin ve cildimizin yaşlanma etkilerine karşı savunmasız kalmasına neden oluyor. Buna karşın günlük aldığımız kaloriyi yüzde 25 oranında azaltmak, nefes egzersizleri yapmak, stresten kaçınmak, gen terapisi almak ve tarçın tüketmek gibi yöntemlerle yaşlanma karşıtı etki yaratmak mümkün. Cildinizin dostu Dew By SBG yaşlanmaya karşı mücadelenizde işinizi kolaylaştıracak 7 bilimsel yöntemi sizler için anlattı.

Yaşlanma Karşıtı 7 Bilimsel Yöntem

Yaşlanma sürecini geciktirmek bilim insanlarının üzerinde en çok çalıştığı konular arasında. İşte yaşlanmaya karşı 7 bilimsel öneri.

1 – Cell Metabolism isimli dergide yayımlanan bir makalede daha uzun ve sağlıklı bir yaşantının ruhen rahatlayarak mümkün olabileceğinin altı çiziliyor. Gerçekten de stres faktörünün azalması, kişinin biyolojik yaşını düşürmesine yardımcı oluyor. Cilt bakımı ile az çok ilgilenen herkes, stres unsurunun cildi yaşlandırdığını bilir. Siz de ruhsal sağlığınıza dikkat ederek gençliğinizi koruyabilirsiniz.

2 - Nature Aging isimli bir dergide yayınlanan makaleye göre ise gençliğin sırrı, günlük aldığımız kalori miktarını yüzde 25 oranında azaltmak. Günlük aldığımız kaloride yapacağımız yüzde 25’lik kesinti, biyolojik yaşlanma sürecini yüzde 3 oranında yavaşlatıyor. Siz de sağlıklı bir diyet programı ile yaşlanmaya karşı dur diyebilirsiniz.

3 – Yapılan bir başka bilimsel çalışma da gen terapisinin yaşlanma karşıtı etkilerine dikkat çekiyor. Gen terapisi enjekte edilen deney fareleri, bu tedavinin ardından, diğer deney farelere kıyasla yüzde 109 oranında daha fazla yaşadı. Her ne kadar günümüzde insanlar için kullanılabilecek bir gen tedavisi bulunmasa da uzmanlar kısa süre içerisinde insanlara da gen terapisinin uygulanabilir olacağını düşünüyor.

4 – Virginia Commonwealth Üniversitesinde gerçekleştirilen bir araştırmanın sonuçları ise beslenme alışkanlıklarının yaşlanma süreci üzerindeki etkisine dikkat çekiyor. Genel olarak taze sebze, ciğer ve tahıl içeren bir beslenme programı yaşlanma sürecini yavaşlatıyor.

5 – Hareketli bir yaşam tarzı sadece yaşlanma etkilerine değil neredeyse tüm hastalıklara karşı bir önlem niteliğinde. Haftada en az beş kez egzersiz yapmak kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilikler arasında. Bununla birlikte günde en az 7 saat uyumaya ve her gün iki defa, 10’ar dakikalık nefes egzersizleri yapmaya da özen gösterin.

6 – Nature Aging isimli bir dergide yayınlanan makale, MIC isimli organik kimyasal bileşiğin, hücrelerimizdeki güç merkezi mitokondri atıklarını temizlediğini ve geri dönüştürebildiğini öne sürüyor. Kısaca MIC olarak adlandırılan bu bileşik tarçında bolca bulunduğu için tarçın tüketirken de yaşlanmaya dur demiş oluyoruz.

7 – E-BioMedicine isimli dergide yer alan bir makale ise yaşlanmaya karşı bol miktarda su tüketmenin önemine vurgu yapıyor. Sadece yaşlanmaya karşı değil, çok sayıda kronik sağlık problemini önlemek için de her gün bolca su tüketmemiz gerekiyor.

Profesyonel cilt bakım ürünleri ile her daim cildinizin dostu olan Dew By SBG’nin yaşlanma karşıtı ürünlerine göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın