Bir arama yapın...

Haberler
Yaşlanmayı Geciktiren Sabah Bakımı
2 Mart 2023 Perşembe

Yaşlanmayı Geciktiren Sabah Bakımı

Soğuk hava, kış mevsiminde cildi kuru ve nemsiz bırakarak daha hızlı kırışmasına ve yaşlanmasına neden olur. Yaşlanmayı geciktirmek, cildi sağlıklı ve parlak tutmak için özellikle sabahları bakım rutini uygulanmalıdır. Dew By SBG, yaşlanmayı geciktiren sabah bakımını sizler için derledi.

Yaşlanmayı Geciktiren Sabah Bakımı

Güne Temizlikle Başlayın

Soğuk ve kuru kış günlerinde sabah havası, cildi doğal yağlarından arındırma eğilimindedir. Dolayısıyla her sabah yüzü, doğal yağlardan arındırmayacak nazik bir temizleyici ile temizlemek gerekir. Cildi tahriş etmeyen, vegan ve cilt parlaklığını arttıran, cildin pH dengesini iyileştiren bir yüz yıkama jeli kullanılabilir. Cildin kaşınmaması, gerginleşmemesi ve pul pul dökülmemesi için sıcak değil, ılık su kullanılmalıdır.

Tonik Uygulayın

Tonikler, yüz temizlense dahi gözeneklere yapışan son kir izlerini ve diğer sorunları giderir. Günlük cilt bakım rutinine eklendiğinde gözeneklerin görünümüne ve sıkılaşmasına yardımcı olan tonikler; gözenek küçültme, parlaklığı artırma, pigmentasyonu engelleme ve cilde antioksidan özellikler kazandırma konusunda da etkilidir.

Nemlendirici Kullanın

Nemlendirici, cildi besler ve sağlıklı olmasını sağlar. Kış günlerinde cilt daha fazla nem kaybeder. Kırışıklıklarda azalmayı destekleyen, antioksidan ve yaşlanmayı yavaşlatma özelliklerine sahip temiz yüz nemlendiricisi kullanılmalıdır. Nemlendiriciyi hafif nemli ciltte kullanmak; cildin sıkılaşmasını ve elastikiyetini artırmaya yardımcıdır.

Serum Kullanın

Cildin sağlıklı ve ışıltılı kalmasını sağlamak için ilave nemlendirme olarak sabah bakım rutinine iyi bir cilt serumu eklenmelidir. Cilt serumu, ekstra hidrasyon ve nemlendirme için cildin derinliklerine nüfuz eder.

Güneş Koruyucu Krem Kullanın

Güneş kremi sadece yaz aylarında değil, kışın da kullanılmalıdır. Kışın hava soğuk ve bulutlu olsa dahi UV ışınları cilde zarar verebilir. Dolayısıyla her mevsim dışarıya çıkmadan yarım saat önce güneş kremi sürülmelidir.

Yorumunuzu bırakın