Bir arama yapın...

Haberler
Yağlı Cilt Tipine Sahip Olanlar Neler Yapmalı?
6 Aralık 2023 Çarşamba

Yağlı Cilt Tipine Sahip Olanlar Neler Yapmalı?

Yağlı bir cilt tipiniz varsa kendinize uygun bir bakım rutini oluşturmanız gerekir. Profesyonel cilt bakım ürünlerinin adresi Dew By SBG, yağlı ciltler için bakım nasıl yapılmalı adım adım anlattı.

Yağlı Cilt Tipine Sahip Olanlar Neler Yapmalı?

Yağlı cilt tipine sahip bireylerin en çok cevap aradığı sorular: yağlanma sebebiyle meydana gelen parlama nasıl önlenir, yağlanma nasıl düzenlenir ve bunlar için hangi ürünler kullanılmalıdır? Cildinizin dostu Dew By SBG bu konuda sizler için geniş bir rehber hazırladı.

İlk Adım Cilt Tipinize Uygun Bir Temizleyici Kullanmak

Cilt temizliği çoğu insanın es geçtiği ancak son derece önemli olan bir adım. Cildinizi günlük yaşamın bıraktığı kalıntılardan, makyaj artıklarından, kir ve yağdan arındırmak ilk adımınız olmalı.

Cilt temizliğine başlamadan evvel ilk olarak ellerinizin ve tırnaklarınızın yeterince temiz olduğundan emin olmalısınız. Gözeneklerinizin açılması, temizlik ürününün cilde nüfuz edebilmesi ve cildin nefes alabilmesi için bu işlem sırasında ılık su kullanmanız tavsiye edilir.

Kullandığınız temizleyiciyi dairesel hareketlerle, cildinize masaj yaparak uygulayın. Özellikle yağlanmanın en yoğun şekilde yaşandığı T bölgesini özenle temizleyin.

Durulama aşamasında ise soğuk su tercih etmenizde yarar var. Yüz havlunuzun temizliği de dikkat etmeniz gereken bir başka husus.

Bu noktada Dew By SBG’nin Hassas Yüz Yıkama Jelini tercih edebilir ve gözeneklerinizi kirlerden, yağlardan, makyaj kalıntılarından kolayca arındırabilirsiniz.

İkinci Adım Yağ Dengesini Korumak İçin Tonik Kullanmak

Cilt temizliğinin ardından uygulamanız gereken ikinci adım tonik… Tonikler gözenekleri tıkamadan cildinize ihtiyaç duyduğu nem ve besinleri kazandırdığı için oldukça faydalıdır. Cildin yağ dengesini sağlamak için içeriğinde yeşil çay barındıran tonikleri deneyebilirsiniz.

Yağlı, sivilce ve akne oluşumuna meyilli bir cildiniz varsa daha temiz ve parlak bir cilt için siz de tonik kullanmalısınız. Bu noktada Dew By SBG’nin Fresh & Firm Canlandırıcı Cilt Toniğini deneyebilirsiniz.

Üçüncü Adım Cilt Bakım Kremi

Cilt bakım kremleri, yağlı ciltlerde nem dengesini sağlamak ve fazla sebumu emmek için kullanılır. Fazla sebumun emilmesi, yağlanmanın neden olduğu parlaklığ gideir ve cildi daha mat bir görünüme kavuşturur. Su bazlı nemlendiriciler ihtiyaç duyduğunuz şey olabilir. Bu noktada Dew By SBG’nin Uzun Etkili Nemlendiricisi Long Lasting Moisturizer’i deneyebilirsiniz.

Yağlı Ciltler Bakım Rutini Uygulamazsa Ne Olur?

Doğru bir cilt bakımı uygulanmadığında yağlı ciltler için sonuç pek de iyi olmaz. Zira yağlı ciltler bakıma en çok ihtiyaç duyan cilt tipleri arasındadır. Sebum üretimi yağlı ciltlerde çok daha fazla olduğundan sebum üretimin muhakkak kontrol altında tutulması gerekir. Bakım rutini oluşturulmaz ise gözenekler irileşir ve farklı cilt sorunları kaçınılmaz hale gelir. Cildinizin yağlanmadan ötürü parlamasını istemiyor ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmak istiyorsanız muhakkak kendinize uygun bir cilt bakım rutini uygulamanız gerekir.

Yağlı Ciltlerin İhtiyaç Duyduğu Etken Maddeler

  • Salisilik Asit
  • Niacinamide
  • Çay Ağacı Yağı
Yorumunuzu bırakın