Bir arama yapın...

Haberler
Uyku Öncesi Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?
13 Kasım 2023 Pazartesi

Uyku Öncesi Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Cildimiz gün boyunca makyaja, sigara dumanına, kire ve çevresel etkenlere maruz kalır. Bu da yetmezmiş gibi günlük hayatın stresi de cildimiz üzerinde iz bırakır. Eğer uyku öncesi her gece uyguladığımız iyi bir cilt bakım rutinimiz yoksa hücrelerin kendini yenilemesi zorlaşır. Peki cildimizin ışıltısını, gençliğini ve güzelliğini korumak için uyku öncesi cilt bakım rutinimiz nasıl olmalı? Profesyonel cilt bakım ürünleri ile her daim cildinizin dostu Dew By SBG sizler için anlattı.

Uyku Öncesi Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Sabahları uyguladığımız makyajı uyumadan önce temizlemek, gözeneklerimizi biriken kirlerden arındırmak ve cildimizi dinlendirmek son derece önemlidir. Uyku öncesi cilt bakım rutininde takip etmemiz gereken bir sıralama vardır. İlk önce temizlik, ardından tonik, serum, nemlendirici, göz kremi ve son olarak da dudak nemlendirici uygulamalıyız. Bununla birlikte haftada bir defa peeling ve gece maskesi uygulayarak cildimize iyilik yapabiliriz.

Temizlik

Gözeneklerimizde biriken kir, yağ ve makyaj kalıntıları cildimizin nefes almasına engel olur. Bu nedenle uyku öncesi muhakkak cilt temizliği yapmamız gerekir. Bu noktada Dew By SBG’nin Sensitive Touch Hassas Yüz Yıkama Jelini güvenle tercih edebilirsiniz.

Cilt Toniği

Cilt tonikleri özellikle cildimizin yağ dengesini düzenlemek için en önemli yardımcımızdır. Gözeneklerimizi sıkılaştırır ve daha genç görünmemizi sağlar. Bu yüzden uyku öncesi cilt bakım rutinimize muhakkak kendi cilt tipimize uygun bir tonik eklememiz gerekir. Bu noktada Dew By SBG’nin Fresh & Firm Canlandırıcı Cilt Toniğini güvenle tercih edebilirsiniz.

Cilt Serumu

Gün boyunca dış etkenlere maruz kalarak yorulan cildimiz için geceleri onarılma ve kendini yenileme zamanıdır. Cildimizin kendisini yenileme ve onarma sürecini hızlandırmak için en etkili unsur da serumlardır. Dew By SBG’nin yaşlanmak karşıtı cilt serumu Infinity Anti-Age Yüz Serumunu deneyebilirsiniz.

Nemlendirici

Sağlıklı bir cildin en önemli besini nemdir. Nem dengesini yitiren bir cilt hızla yaşlanır. Neme doymuş bir cilt ise her daim ışıltılı ve genç görünür. Düzenli olarak nemlendirici kullanmak son derece önemlidir. Bu yüzden gece uyku öncesi cilt bakım rutinimizde muhakkak nemlendiricilere yer vermemiz gerekir. Bu sayede biz uykudayken cilt bariyerimiz kendisini hızla onaracaktır. Dew By SBG’nin Uzun Etkili Nemlendiricisi tam olarak aradığınız ürün olabilir.

Göz Çevresi Kremi

Göz çevremiz son derece ince bir yapıya sahiptir. Nem dengesinin sağlanması için düzenli biçimde göz kremi kullanmamız gerekir. Gece uyku öncesi cilt bakım rutinimize göz kremi eklemek, göz altı torbalarına ve göz çevresi kırışıklıklarına engel olur.

Dudak Nemlendiricisi

Dudaklarımız iklim koşullarından en çok etkilenen bölgelerimiz arasındadır. Kolayca kurur, nemliliğini ve canlılığını yitirebilir. Eğer doğal ve sağlıklı bir içeriği olan lip balmlar kullanırsanız, dudaklarınız çok daha canlı ve ışıltılı görünür. Lip Balmlara da uyku öncesi cilt bakım rutininizde yer verebilirsiniz.

Peeling ve Maske

Cildimiz üzerinde biriken ölü deri hücrelerini temizlemek için haftada en az bir, en çok iki kez peeling uygulaması yapabiliriz. Bu sayede çok daha pürüzsüz ve canlı bir görünüme kavuşuruz. Peeling uygulamasından hoşlanmayanlar kendi cilt tipine uygun bir gece maskesi ile ciltlerini temizleyebilir, aydınlık ve canlı bir görünüme kavuşabilirler.

Yastık Kılıflarına Dikkat

Yastık kılıfları kir ve tozu içerisinde hapsedebilir. Yaptığımız tüm bu uyku öncesi cilt bakım rutininin boşa gitmesini istemiyorsak yastık kılıflarımızı düzenli olarak temizlediğimizden ve değiştirdiğimizden emin olmalıyız.

Yorumunuzu bırakın