Bir arama yapın...

Haberler
Tıkanmış Gözenekler İçin Ne Yapmalı?
24 Ekim 2022 Pazartesi

Tıkanmış Gözenekler İçin Ne Yapmalı?

Cildimizin nefes almasını sağlayan gözeneklerimiz makyaj kalıntıları, kir ve yağlar yüzünden tıkanabilirler. Gözeneklerin tıkanması çok sayıda cilt probleminin ortaya çıkmasıyla sonuçlanır. Cildinizin dostu Dew By SBG olarak tıkanmış gözenekleriniz için işinize yarayacak ve cildinize yeniden nefes aldıracak öneriler hazırladık.

Tıkanmış Gözenekler İçin Ne Yapmalı?

Gözeneklerinizi Temiz Tutun

Cildimiz her gün dış etkenlerle kirlendiği gibi her gün temizlenmesi de gerekir. Gözeneklerimizin tıkanmasının temel sebepleri makyaj artıkları, kir ve yağ birikmesidir. Gün içerisinde en az iki defa temizleme jeli veya köpük kullanarak gözeneklerimizin temiz kalmasını sağlayabiliriz. Bu işlem sırasında ılık su kullanmayı da unutmayın. Derinlemesine bir cilt temizliği için Dew By SBG’nin Sensitive Touch Hassas Yüz Yıkama Jelini tercih edebilirsiniz. Ürünü satın almak için linke tıklamanız yeterli.

https://dewbysbg.com.tr/hassas-yuz-yikama-jeli-sensitive-touch

Haftada Bir Peeling

Gözenek sıkılaştırıcı temizleyiciler zamanla geniş gözeneklerinizin küçülmesini sağlar. Bununla birlikte düzenli olarak her hafta cildinize peeling uygulamak da gözenek tıkanmasını engelleyecektir. Peeling sayesinde ölü hücrelerinizden arınıp cildinize tazelik katabilirsiniz. Bunun yanı sıra peeling, kullanacağınız cilt bakım ürünlerinin de teninize daha iyi nüfuz etmesini sağlayacaktır.

Kil Maskesi Kullanın

Gözeneklerle ilgili sorunlar en sık olarak yağlı ciltlerde gözlenir. Cildinizin yağ dengesini korumak ve dolayısıyla gözeneklerinizi de açmak için doğru çözüm kil maskesi olabilir. Kil maskesini haftada bir defa olacak şekilde uygulayabilirsiniz.

Kil Maskesi Yapımı

  • İki yemek kaşığı kadar beyaz kil,
  • iki yemek kaşığı kadar gül suyu ya da saf su,

Bu malzemeleri ortak bir kabın içerisine alıp temizlediğiniz cildinizin üzerine eşit miktarda sürün.

Ardından maske kuruduktan sonra ılık su ile durulayın.

Cildinizi Nemlendirmeyi Unutmayın

Nemlendirici ürünler cildinizin sebum oranını dengelemenizi sağlar. Cilt bariyerinize koruma sağlar ve cildinizin kendisini onarmasını sağlar. Gözeneklerinizin tıkanmasının önüne geçmek istiyorsanız düzenli biçimde profesyonel nemlendirici kullanmanız gerekir. Bu noktada Dew By SBG’nin uzun etkili nemlendiricisi Long Lasting Moisturizer aradığınız çözüm. Siz de bu mucize ürüne sahip olmak için linke tıklayabilirsiniz.

https://dewbysbg.com.tr/uzun-etkili-nemlendirici-long-lasting-moisturizer

Yorumunuzu bırakın