Bir arama yapın...

Haberler
Soğuk Havalarda El Bakımını İhmal Etmeyin
21 Ocak 2023 Cumartesi

Soğuk Havalarda El Bakımını İhmal Etmeyin

Kışın soğuk hava nedeniyle cilt daha fazla nem kaybeder. Ellerin de tıpkı cildimiz gibi kış mevsiminde daha fazla neme ihtiyacı vardır. Özellikle kış aylarında el bakımını ihmal etmemek gerekir. Bazı küçük yöntemlerle elleri soğuk havanın etkilerinden koruyabilmek mümkün. Dew By SBG, soğuk havalarda el bakamının nasıl yapılması gerektiğini sizler için derledi…

Soğuk Havalarda El Bakımını İhmal Etmeyin

Ellerinizi Ilık Suyla Yıkayın

Soğuk kış günlerinde ellerin tahriş olmasını ve kurumasını önlemek için ellerinizi asla sıcak suyla yıkamayın. Aşırı sıcak su, ellerinizin daha fazla kurumasına, zamanla pul pul dökülmesine ve kırışmasına neden olur. Kış aylarında eller, ılık suyla yıkanmalıdır.

Ellerinizi Nemsiz Bırakmayın

Cilt gibi ellerin de her zaman neme ihtiyacı vardır. Kışın ellerin nem gereksinimi diğer mevsimlere göre daha fazla artar. Ellerinizin kurumaması ve nemli kalması için düzenli olarak el kremi kullanmalısınız. Eller yıkandıktan sonra mutlaka nemlendirici bir krem sürülmelidir. Bunun için Dew By SBG marka uzun etkili nemlendirici Long Lasting Moisturizer’i kullanabilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde 2 litre su tüketerek, cildinizin nemini kaybetmemesini sağlayabilirsiniz.

Eldiven Kullanın

Kış günlerinde ellerinizi dış etkenlerden korumak için eldiven kullanın. Pamuklu eldivenler ellerinizi sıcak tutar ve soğuk havanın ellerinizle temasını önler ve elleriniz kurumaz.

Zeytinyağı Maskesi Yapın

Zeytinyağı, cilt için doğal bir nemlendiricidir. İçerisinde bol miktarda E vitamini barındıran zeytinyağı, elleri yumuşatır, korur, cildi onarır ve kurumasını engeller. Zeytinyağı maskesi için birkaç damla zeytinyağını ellerinize masaj yaparak sürebilir ve 10-15 dakika bekleyebilirsiniz.

Ayrıca zeytinyağını nemlendirici kreminizin içerisinde ekleyebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın