Bir arama yapın...

Haberler
Soğuk Havalarda Cilt Bakımımıza Eklememiz Gereken 10 Adım
19 Ocak 2024 Cuma

Soğuk Havalarda Cilt Bakımımıza Eklememiz Gereken 10 Adım

Havalar her geçen gün daha da soğumaya devam ediyor. Cilt bakımımızı da değişen hava ve iklim koşullarına adapte etmemiz gerekiyor. Peki soğuk havalarda cilt bakım rutinimize eklememiz gereken adımlar neler? Profesyonel cilt bakım ürünlerinin adresi Dew By SBG sizler için anlattı.

Soğuk Havalarda Cilt Bakımımıza Eklememiz Gereken 10 Adım

Cildi Bol Bol Nemlendirmek

Soğuk havaların cildimize en büyük etkisi, cildin nemliliğini hızla kaybettirmesidir. Biz de soğuk kış günlerinde yoğun nemlendiriciler kullanmalı ve cildimizi kışın kurutucu etkisine karşı korumalıyız. Dew By SBG’nin uzun etkili nemlendiricisine göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Yatıştırıcı Tonik Kullanmak

Cilt hassasiyeti soğuk kış aylarında büyük oranda artış gösterir. Bu noktada bizler yatıştırıcı tonikleri cilt bakım rutinimize dahil ederek cildimizi sakinleştirmeliyiz. Cildimizin ihtiyaçlarına ve tepkilerine göre en doğru cilt toniğini seçmemiz gerekir. Dew By SBG’nin canlandırıcı cilt toniğine göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Dudak Bakımı

Soğuk havaların kurutucu etkisinden söz etmiştik. Tıpkı cildimizin geri kalanı gibi dudaklarımız da soğuk havalarda kuruma tehlikesi ile karşı karşıya kalır. Nemledirici dudak balmı kullanmak dudak kurumasını ve çatlamasını engellemenize yardımcı olur.

Güneş Kremi

Çoğu insan kış aylarında güneş koruyucu kullanmayı ihmal eder. Oysa güneşin UV ışınları kış aylarında da yazın olduğu gibi cildimizi tehdit eder. Bu nedenle kış aylarında da güneş kremini cilt bakım rutinimize eklememiz gerekir.

C Vitamini Serumu

C vitamini cildin korunması ve aydınlanması için çok önemlidir. Bu yüzden C vitamini barındıran cilt serumlarını soğuk kış günlerinde kullanmamız gerekir.

E Vitamini Takviyesi

E vitamini, cilt sağlığımızı desteklemek için kullanabileceğimiz en önemli takviyelerden biridir. Özellikle soğuk kış günlerinde E vitamini cildimizin yaşadığı hassasiyet sorununa iyi gelecektir.

Haftalık Peeling Uygulaması

Cildimizin yüzeyinde biriken kir ve ölü hücreler sağlıklı bir cilde sahip olmamıza engel olur. Bu yüzden her hafta bir veya iki defa peeling uygulamamız gerekir.

Bolca Su Tüketmek

Su tüketmenin cilt sağlığıyla yakından ilgili olduğunu çoğu insan göz ardı eder. Ancak yeterince su tükettiğimiz zaman cildimizin nem ihtiyacını karşılamasına katkı sağlarız. Günde en az iki litre su tüketmek cilt sağlığımız için büyük önem taşır.

Ilık Suyla Duş Almak

Soğuk kış aylarında hepimiz sıcak suyla duş almak isteriz. Ancak sıcak suyla yıkanmak cildimizin sahip olduğu doğal yağları kaybetmesine yol açar. Bu nedenle mümkün olduğunca ılık su ile duş almamız gerekir.

Doğal Yağlar

Argan yağı ve jojoba yağı benzeri doğal yağlar cildimiz için son derece besleyici ve nemlendirici özellik taşırlar. Kış günlerinde doğal yağlarla cildimizi besleyerek daha canlı ve ışıltılı bir görünüm elde edebiliriz.

Yorumunuzu bırakın