Bir arama yapın...

Haberler
Saatler Harcamadan Da Cilt Bakımı Yapabilmeniz İçin 10 İpucu
30 Ocak 2024 Salı

Saatler Harcamadan Da Cilt Bakımı Yapabilmeniz İçin 10 İpucu

Cilt bakımının önemli ve gerekli olduğunu bilsek de çoğumuz günlük yaşamın ağır temposu yüzünden, gereken zamanı ayıramayacağımız için cilt bakımını ihmal ediyoruz. Disiplin, zaman ve özen gösteren cilt bakım uygulamaları çoğu insanın gözünü korkutur. Ancak her gün saatler harcamadan da doğru ve etkili bir cilt bakımı yapmak mümkün. Profesyonel cilt bakım ürünlerinin adresi Dew By SBG, saatler harcamadan da cilt bakımı yapmanızı sağlayacak on ipucunu sizler için paylaştı.

Saatler Harcamadan Da Cilt Bakımı Yapabilmeniz İçin 10 İpucu

Cildiniz İçin Hiçbir Şey Yapamadığınızda Bile Düzenli Olarak Temizleyin

Cilt temizliği, cilt bakımının uygulanması en basit ancak etkisi en büyük parçalarından biri… Sabah ve akşamları, cilt gözeneklerimizde biriken kirlerden arınmak için cilt tipinize uygun bir temizleyici kullanabilirsiniz. Bu noktada cildinizin dostu Dew By SBG’nin hassas yüz yıkama jelini deneyebilirsiniz.

Kuru Cilt Tipine Sahipseniz Nemlendirmeyi İhmal Etmeyin

Her ne kadar tüm ciltlerin neme ve nemlendirmeye ihtiyacı olsa da kuru ciltliler bu konuya özel bir önem vermeli. Kuru cilt tipine uygun bir nemlendirici kullanmak cilt sağlığınıza büyük katkı sağlayacaktır. Dew By SBG’nin uzun etkili nemlendiricisini incelemek için tıklayabilirsiniz.

Cilt Toniklerini Atlamayın

Cildimizi temizledikten sonra pH dengemizi düzenlemek ve gözeneklerimizi sıkılaştırmak için birkaç saniye ayırarak cilt toniği uygulayabilirisiniz. Dew By SBG’nin canlandırıcı cilt toniğini denemek için tıklayın.

Kış Aylarında Da Güneş Koruyucu Kullanın

Özellikle güneş ışınlarının dik bir açıyla yeryüzüne düştüğü, güney enlemlerinde yaşayan insanlar kış aylarında bile aksatmadan güneş koruyucu krem kullanmalılar. Bununla birlikte güneş gözlüğü ve şapla da kullanabilirsiniz.

Cilt Serumu Kullanmak

Titiz bir cilt bakım rutininiz olmasa bile bazı ürünler kullanabilirsiniz. Özellikle yaşlanma belirtilerine karşı etki eden serumlar kullanarak gençliğinizi koruyabilirsiniz. Dew By SBG’nin anti aging yüz serumunu denemek için tıklayabilirsiniz.

Bolca Su İçmek

Her gün en az bir buçuk litre su tüketmek cildimizin nem dengesini korumamızı sağlar. Su cildin en önemli gereksinimidir. Yeterince su tükettiğinizde temiz ve taze bir cilt için su içmeyi ihmal etmeyin.

Sağlıklı Beslenin

Sağlıklı beslenmek ve zararlı gıdalardan uzak durmak en az cilt bakım rutini kadar önemlidir. Aşırı yağlı, sağlıksız ve paketli gıdalardan uzak durarak bile cildinize özen göstermiş olursunuz.

Düzenli ve Yeterli Uyku

Uyku zamanı sadece cildimiz için değil genel sağlık durumumuz için de önemlidir. Düzenli ve kaliteli bir uyku rutini oluşturmak cildimizin kendisini yenilemesini ve canlanmasını sağlar.

Hayatımızdaki Stres Faktörlerini Azaltmak

Cilt kusurlarının birçoğunun altında yatan neden stres… Hayatımızdaki stres faktörlerinden uzak durmak, bazı keyifli aktivitelerle kendimizi rahatlatmak, hatta meditasyon yapmak cildimize de olumlu etkiler sağlayacaktır.

Cilt Tipinize Uygun Olmayan Ürünlerden Uzak Durmak

Cilt tipinizi iyi tanımanız ve ona göre hareket etmeniz önemli. Zira her cildin sorunları ve ihtiyaçları farklı… Pek çok cilt sorununun altında cilt tipine uygun olmayan ürünlerin kullanılması yatıyor. Bu noktada cilt tipinizi ve ihtiyaç duyduğunuz ürünü keşfetmek için Dew By SBG’nin rehberine göz atabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın