Bir arama yapın...

Haberler
Parlak ve Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak İçin 7 Önlem
2 Ocak 2024 Salı

Parlak ve Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak İçin 7 Önlem

Vücudumuzun en büyük organı olan cildimiz, bedenimizi tüm dış etkenlere karşı koruyan bir bariyerdir. Dermatoloji uzmanlar, cildimizi aynı zamanda vücudumuzun aynası olarak ifade ediyor. İç organlarımızın sağlığı ve hastalıkları kendisini cildimizde gösterebiliyor. Cildimizi tanıyarak, bize verdiği işaretleri inceleyerek genel sağlık durumumuz hakkında fikir edinebiliriz. Parlak ve sağlıklı bir cilt için ne gibi önlemler alınmalı? Profesyonel cilt bakım ürünlerinin adresi Dew By SBG sizler için anlattı.

Parlak ve Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak İçin 7 Önlem

Her Gün Yeterince Su İçmek

Gün içerisinde sekiz – on bardak su içmek, cildimizin kurumasına engel olur ve nem dengesini sağlar. Yeterli miktarda su tüketmek cilt hücrelerinin yenilenmesini ve onarılmasını da sağlar. Su ihtiyacını karşıladığımız taktirde hem cilt kuruluğunu önler hem de vücudumuzun bir çok fonksiyonunun aksamadan devam etmesini sağlarız.

Güneş Koruyucu Kullanmak

D3 vitamini, sağlığımız açısından mutlaka depolamamız gereken bir vitamindir. Ancak modern kent hayatında giderek düşen yaşam standartlarımızdan ötürü yeterince D vitamini depolamamız zorlaşıyor. Klasik D3 vitamini cildimizin dengesini ve sağlığını korumak için en mühim destekçilerden biri. Güneş kremi kullanmadan dışarı çıkmak sadece yaz aylarında değil, her mevsim almamız gereken bir önlemdir. Yüksek faktöriyelli güneş koruyucuları mutlaka cilt bakım rutinimize eklemeliyiz.

Temizliğe Gereken Özeni Gösterin

Cilt temizliği, bakım rutininin en önemli parçasıdır. Her yeni güne başlarken ve günü noktalarken, cilt tipinize uygun bir temizleyici kullanmanız gerekir. Bu noktada profesyonel cilt bakım ürünlerinin adresi Dew By SBG’nin hassas yüz yıkama jelini tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte günlük hayatımızda pamuklu giysiler giymeliyiz. Çünkü cildimiz için kullandığımız ürünler kadar, ciltle temas eden kıyafetler de önemlidir. Sentetik, naylon ve yünlü kıyafetler cildi terletir ve cilt kuruluğuna yol açar. Ancak pamuklu giysiler cildin nem tutmasına yardımcı olur.

Vücudunuzu İnceleyin

Vücudumuz çoğu zaman genel sağlık durumumuzla ilgili bize ipuçları verir. Örneğin sonradan oluşan benler önemli bir sinyal olabilir. Eğer benlerin boyutunda büyüme, ciltte tahriş, renk farklılıkları ve benzeri durumlar, ihmal edilmemelidir.

Düzenli Sağlık Kontrolü Yaptırmak

Her yıl muhakkak dermatolog muayenesine gitmek cilt sağlığı açısından önemlidir. Sigara ve tütün ürünlerinden aşırı kafein ve alkol tüketiminden sakının. Bitkisel ağırlıklı sağlıklı bir beslenme programı uygulayın.

Stresle Başa Çıkmaya Çalışın

Günlük hayatta çok sayıda karar almak durumundayız. Sürekli olarak bir yerlere ve bir şeylere yetişmek zorundayız. Bunun yarattığı stres pek çok hastalık için tetikleyici olmakla birlikte cilt sağlığımızı da tehdit eden bir etken. Vücudumuzda kortisol hormonu salgılanmasına neden olan stresli ruh hali kolajen dokunun azalmasına yol açar. Bunun sonucunda cildimiz esnekliğini yitirir. Bu yüzden stres azaltacak fiziksel aktiviteler ve terapilere başvurabilirsiniz.

Bununla birlikte profesyonel cilt bakım ürünleri kullanmalısınız. Cildinizin ihtiyaç duyduğu her şey Dew By SBG’de sizi bekliyor. Profesyonel cilt bakım ürünlerimize göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Uykunuzu İhmal Etmeyin

Cildin kendisini yenilemesi, onarması ve tazelenmesi için uyku ihtiyacını karşılamanız gerekir. Yetişkin insanlar her gün 7-8 saat uyumalıdır. Bu süre cildinizin kendisini yenilemesi için eşsiz bir hazinedir.

Genç, parlak ve sağlıklı bir cilt için Dew By SBG’nin ürünlerini kullanmaya ve blog sayfamızı takip etmeye devam edebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın