Bir arama yapın...

Haberler
Kuruyan Cildinizi ve Egzamayı Rahatlatma Yöntemleri
28 Ekim 2022 Cuma

Kuruyan Cildinizi ve Egzamayı Rahatlatma Yöntemleri

Sonbahar ve kış aylarında cildimizin nemi tükenir ve kurumaya başlar. Bununla birlikte zaten deri kuruluğu ve egzama gibi rahatsızlıkları bulunanlar sonbahar mevsimi ile birlikte bu sorunları daha ciddi şekilde hissetmeye başlarlar. Bunun üzerine bir de cilt bakımında yapılan hatalar eklenince dayanılması güç bir süreç başlamış oluyor. Cilt dostu ürünler ile bilinen Dew By SBG’nin önerileri ile cildinizi nemlendirmek, egzamanızı rahatlatmak mümkün. Gelin sonbahar ve kış aylarında cildimizi korumanın yöntemlerine yakından bakalım.

Mevsim geçişi ile birlikte havaların soğuması sadece bağışıklık sistemimizi değil cildimizi de tehdit ediyor. İlkbahar ve yaz aylarında havadaki nem oranı sayesinde cildimiz çok da kurumaz. Fakat sonbahar ve kış ayları geldiğinde durum farklılaşır. Cildimiz giderek kurur hatta egzama rahatsızlığı olanlar için bu mevsimler dayanılmaz hale gelebilir. Ancak alınabilecek önlemler sayesinde cildinizi nemlendirebilir ve egzamanızı rahatlatabilirsiniz.

Kuruyan Cildinizi ve Egzamayı Rahatlatma Yöntemleri

Bol Sıvı Tüketin

Havaların soğuması egzamayı tetikler. Derinizin nemini kurutur ve cilt bariyerinizin giderek daha zayıf hale gelmesine yol açar. Cilt bariyeriniz zayıfladıkça her türlü dış etkene karşı daha hassas ve savunmasız hale gelirsiniz. Eğer egzamaya eğilimli bir cildiniz varsa kullandığınız temizlik ürünlerinden beslenmenize kadar dikkat etmeniz gereken çok şey vardır. Cilt bariyeri zayıfladıktan sonra temas ettiğiniz her türlü kimyasal madde, kabuklanmalara, kaşıntıya, yaralara, akıntılara, kızarıklıklara ve şiddetli kuruluğa neden olur. Bu noktada deri kuruluğu yaşayan kişilerin bol sıvı tüketmesi ve daha önemlisi nemlendirici bakım ürünleri kullanması gerekir. Bu noktada Dew By SBG Long Lasting Moisturizer Etkili Uzun Nemlendiriciimdadınıza yetişir. Zengin ve besleyici içeriğiyle cildinize nemliliğini yeniden kazandırır. Linke tıklayarak kolayca sipariş verebilirsiniz.

https://dewbysbg.com.tr/uzun-etkili-nemlendirici-long-lasting-moisturizer

Egzamanızı Azaltacak 8 Yöntem

  • Soğuk havalarda dışarı çıkarken mümkün olduğunca eldiven ve atkı kullanıp soğuk ile cildimizin temasını azaltmak.
  • Ellerimizi her yıkamamızın ardından nemlendirici kullanmak…
  • Ellerimizi yıkarken sabun yerine derimizin PH’sına uygun nemlendirici özellikli temizleyiciler kullanmak.
  • Cildinizin kurumasına müsaade etmemek…
  • Gün içerisinde cildinizi bir veya iki defa nemlendirici ürünlerle nemlendirmek…
  • Kimyasal maddelerle teması kesmek…
  • Temizlik, bahçe işleri, bulaşık ve benzeri aktivitelerde kimyasal maddelerle temasa dikkat edip alerjik ciltlere uygun eldivenler kullanmak.
  • Tozlu ve uçucu maddelerin kullanıldığı bir işte çalışıyorsanız havadan alerjen temasına önlem almak, koruyucu elbiseler giymek…

Kantaron Yağı ve Argan Yağı İle Cildinizi Rahatlatabilirsiniz.

Sonbahar ve kış aylarında cilt kuruluğu ile mücadelede hyaluronik asit, vazelin, shea yağı, E vitamini, gliserin gibi maddelerden faydalanılabilir. Fakat cildinizi rahatlatmak için doğal aromatik yağlar birebir etkilidir. Kantaron Yağı, Badem Yağı, Argan Yağı, Zeytinyağı, Lavanta Yağı, Hindistan Cevizi Yağı cildinizi rahatlatmanızı sağlar.

Yıkanırken Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

Egzamaya yatkın kuru ciltler, sonbahar ve kış aylarında yıkanırken bazı şeylere dikkat etmelidir. Banyo süresinin beş ila on dakika ile kısıtlanıp muhakkak ılık suyla gerçekleştirilmesi bunlardan biri. Bunun dışında kuru ve egzamalı ciltler sabun ve duş jellerinden kaçınmalı. Bunun yerine nemlendiricili temizleyiciler kullanılmalı. Kese veya sert lif uygulamalarından kaçınılmalı. Banyodan çıkar çıkmaz az önce bahsettiğimiz yağları ve nemlendiriciler uygulanmalı.

Doktor Kontrollerini Aksatmamak

Egzama rahatsızlığı derinin yapısından kaynaklanan, bir takım genetik özellikler sergileyen ve bazı durumlarda kronikleşebilen bir hastalık. Eğer bütün doğru önlemleri alıp nemlendirici ürünler kullanmanıza rağmen hala yara oluşumları ve şiddetli kaşıntılar yaşanıyorsa tedavi için dermatoloğa başvurmak şarttır.

Yorumunuzu bırakın