Bir arama yapın...

Haberler
Kozmetik Ürün Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
4 Kasım 2022 Cuma

Kozmetik Ürün Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kozmetik alışverişi yapmak kadın-erkek herkes için vazgeçilmez bir durum. Kimi zaman makyaj malzemesi kimi zamansa cilt bakım ürünlerine ihtiyaç duyuyoruz ve onları satın alıyoruz. Ancak piyasada yer alan bu ürünlerin fazlasıyla kimyasal madde içerdiğini de biliyoruz. Bu yüzden kozmetik ürünleri satın alırken dikkatli olmamız gerekiyor. Aksi taktirde cildimizde uzun vadede telafi edilmesi zor zararlar oluşabiliyor. Peki kozmetik ürünleri alırken nelere dikkat etmemiz gerekir? Cildinizin dost Dew By SBG, kozmetik ürün alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini sizler için anlattı.

Birçok kozmetik üreticisi firma üst düzey kozmetik markalarını taklit etme eğiliminde. Fakat bu popüler markaların sahteleri cildimiz için tehlikeli olabiliyor. Peki cildimizi koruyarak kozmetik alış verişi yapmak mümkün mü? İşte dikkat etmemiz gereken şeyler…

Kozmetik Ürün Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ürünün İçeriğini Kontrol Etmek

Kozmetik ürünleri alırken, ürünün içeriğinde bulunan bütün maddeleri kontrol edip cildinize zarar verebilecek veya alerjilerinizi tetikleyecek bir madde varsa onu almamalısınız. Cilt tipiniz kuru ve hassas mı, yağlı mı yoksa karma mı bilerek kendinize en uygun ürünü tercih etmelisiniz.

Ürün Ambalajlarına Dikkat!

Sahte kozmetik ürünlerini ambalajlarına dikkatlice bakarak tanıyabilirsiniz. Yine de ambalajı orijinal ürüne çok benzeyen sahte ürünlerle de karşılaşabiliyoruz. Markanın web sitesine girerek ambalajını inceleyebilir ve bu sayede alacağınız ürünün orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu anlayabilirsiniz.

Seri Numarası ve Barkod Kontrolü

Bir kozmetik ürününü satın alırken seri numarasını ve barkodunu kontrol ederek sahte olup olmadığını anlayabilirsiniz. Barkod numarası, seri numarası veya ürünün menşei uyumsuz olabilir. Bu da cildinizi zarar görmekten korumanızı sağlar.

Orijinal, sağlıklı ve kaliteli kozmetik ürünlerle cildinizi korumak ve güzelleştirmek için Dew By SBG’nin eşsiz ürünlerini keşfedebilirsiniz.

https://dewbysbg.com.tr/urunlerimiz

Yorumunuzu bırakın