Bir arama yapın...

Haberler
Cildinizin Dostu Dew By SBG’den Kolajen Takviyesi Sağlayacak Gıdalar
21 Kasım 2022 Pazartesi

Cildinizin Dostu Dew By SBG’den Kolajen Takviyesi Sağlayacak Gıdalar

Kolajen, sağlığımız ve güzelliğimiz için olmazsa olmaz bir protein. Bu işlevinden ötürü de son yıllarda en çok takviyesi istenen maddelerden biri. Sadece yüzümüzdeki değil tüm vücudumuzdaki yaşlanma etkilerini etkileyen kolajeni hangi gıdalardan elde edebiliriz merak ediyorsanız, bu yazıda aradığınız her şeyi bulacaksınız.

Vücudumuz yaşamı boyunca kolajen üretiyor fakat 25 yaşından itibaren bu üretim yavaşlama eğilimi gösteriyor. 35 yaş itibariyle de bu yavaşlamanın hızı artıyor. Sonuç olarak yaşlanmaya bağlı etkiler cildimizde her gün daha belirgin hale geliyor. Bunun dışında güneş ışınları, şekerli gıdalar, sigara ve hava kirliliği de vücudumuzun kolajen üretimine zarar veren unsurlar arasında. Cildinizin gençliğini ve güzelliğini zamana karşı dirençli hale getiren ürünleriyle cildinizin dostu olan Dew By SBG, kolajen takviyesi sağlayabileceğiniz gıdaları, bu yazıda sizler için sıraladı.

Kolajen Takviyesi Sağlayacak Gıdalar

Kolajen Nelerde Bulunur?

Morina Balığı

Morina balığı prolin ve glisin gibi asitler açısından son derece zengin bir besindir. Bu yüzden de kolajen üretimimizi arttırır, fosfor ve B6 vitaminiyle de vücudumuza yarar sağlar.

Kırmızı ve Mor Meyveler

Karadut, yaban mersini, böğürtlen, çilek ve ahududu gibi meyveler C vitamini içeriğiyle kolajen üretimini arttırıyor ve antioksidan özelliğiyle de bedenimize fayda sağlıyor.

Su Yosunu

Kolajen proteini olarak adlandırdığımız madde temelde glisin ve prolin gibi aminoasitlerden meydana geliyor. Yani glisin ve prolin açısından zengin gıdalar tüketmek de kolajen üretimimizi doğal olarak arttırıyor. Kurutulmuş halde satın alabileceğimiz su yosununu meyve suyunuza veya tatlılarınıza ekleyerek tüketebilirsiniz.

Turunçgiller

C vitamini deposu bir başka besin grubu da turunçgiller. Limon, portakal ve mandalina da kolajen takviyesi için tüketebileceğiniz gıdalar arasında.

Sarımsak

C vitamini haricinde vücudumuza kolajen takviyesi sağlayacak bir diğer madde de sülfür. Sarımsakta bol miktarda bulunan sülfür sayesinde cildinize daha iyi bakmak mümkün.

Koyu Yeşil Yapraklı Sebzeler

Maydanoz, roka, ıspanak, tere ve semizotu gibi koyu yeşil yapraklı sebzelere menünüzde yer vererek kolajen takviyesi sağlayabilirsiniz.

Jelatin

Jelatin, tümü ile kolajenden üretilmiş bir protein çeşidi. Bu nedenle yemeklerinizi pişirirken jelatinle zenginleştirebilirsiniz.

Kemik Suyu

Prolin, glisin ve arjinin benzeri aminoasitlerin zenginleştirdiği kemik suyu tam bir kolajen deposu. Kemik suyunu yemeklerinizde kullanarak arzu ettiğiniz kolajen desteğini almış olursunuz.

Tüm bu gıdaların yanı sıra Dew By SBG’nin cildinizin sağlığı ve güzelliği için üretilmiş profesyonel bakım ürünlerinden de faydalanabilirsiniz.

https://dewbysbg.com.tr/urunlerimiz

Yorumunuzu bırakın