Bir arama yapın...

Haberler
Kişisel Bakımda Yeni Bir Anlayış: Slow Beauty!
10 Nisan 2022 Pazar

Kişisel Bakımda Yeni Bir Anlayış: Slow Beauty!

Güzellik her yaşta önem verdiğimiz, sürdürülebilir olması için çabaladığımız bir kavram. Güzelliğimizi sağlamak için önerilen her türlü ürünü hiç çekinmeden kullanabiliyoruz. Büyük bir ümitle kullanmaya başlayıp etkisini göremediğimiz ürünlerle hayal kırıklığına uğruyoruz. Hem kendimizi hem de cildimizi yorarak güzellik aramaya çabalıyoruz. Halbuki Slow Beauty (Yavaş Güzellik) kavramı ile de cildimizi yormadan güzelleşmemiz mümkün. Cilt bakımında sürdürülebilir bir tutum geliştirenlerin tercihi olan Slow Beauty ile cildinizi yormadan daha güzel ve ışıl ışıl cilt yapısına kavuşabilirsiniz. Dew by SBG olarak bugün Slow Beauty kavramı ve sürecini sizlerle paylaşıyoruz. İyi okumalar…


Slow Beauty (Yavaş Güzellik) Nedir?

Kozmetik sektöründe ürün çeşitliliği her geçen gün biraz daha artarken insanlar neyi nasıl kullanacağının karmaşasını yaşıyor. Hangi ürünü kullanacağımız, hangi ürünün bize uygun olduğu konusunda kafalar karışabiliyor. Bunun sonucunda ise gereksiz ürün kullanımı artıyor ve sonuçlar hiç de istenildiği gibi olmayabiliyor.

Günümüzde insanlar ışık hızında her şeyden haberdar olduğu için sorunlarının çözümünde de hız istiyorlar. Halbuki derinlemesine analiz yapılmadan hızlıca davranılan işlerin sonuçları hüsranla sonuçlanabiliyor. Slow Beauty de kozmetik sektöründe hızlıca alınan kararların olumsuz etkilerini kırmak amacıyla ortaya çıkmış bir kavram. Gereksiz ürünlerin kullanımını önleyerek, cildi yormadan olumlu sonuç alabilecek seçimleri öne çıkarmayı amaçlar.

Hızlı bir şekilde çok ürün kullanarak bir sonuç almak mümkün değil. Bunun aksine minimal, kaliteli ve fonksiyonlu ürünlere yönelmek gerekiyor. Bu noktada Slow Beauty’i, gereksizliklerden sıyrılıp, dingin ve ferahlığın getirdiği ferahlama ve sürdürülebilir güzelliğe giden bir süreç olarak değerlendirebiliriz.

Daha az tüketim

Dew By Sbg Slow Beauty Nedir?

Günümüzde israfın en çok yapıldığı alanlardan biri hiç şüphesiz kozmetik endüstrisi. İnsanlar güzel görünebilmek için karşılarına çıkan her ürünü deniyor. Bu da hem ürünlerin içerisinde kaybolmamıza hem de cildimizi yormamıza neden oluyor.

Slow Beauty ise, güzelleşme sürecini bir zamana yayarak ürün fazlalığından sıyrılmamızı ve sonuç odaklı sürdürülebilir bir tercih ortaya çıkarıyor. Milyonlarca ürün arasında hem bize uygun olanı seçiyoruz hem de devamlı tüketim alışkanlıklarından kurtularak doğaya da bir iyilik yapmış oluyoruz.

Cildin Önceliklerini Keşfediyoruz

Cilt bakımında yapılan en büyük hatalardan biri önümüze gelen her ürünü denemek. Bu karmaşa hem cilde zarar veriyor hem de güzelleşme yolunda insanın psikolojisini de bozabiliyor. Slow Beauty’de ürün karmaşasından arınıyor, cildimizin önceliklerini keşfediyoruz. Hemen etkisini gösterir denilen ürünlerden kurtuluyor, uzun vadede cildimize daha iyi gelecek bileşenlerden oluşan ürünleri tercih ediyoruz. Besleyici, kaliteli, kimyasallardan arınmış, cildin ihtiyaçlarını karşılayıp uzun süreli koruma sağlayan ürünlerle sürdürülebilir güzelliğe giden yolda daha sağlıklı adımlar atmış oluyoruz.

Farkındalık

Gündelik hayatın stresli ve yıpratıcı etkisinden kurtulmak için ana odaklanmalı, durularak bir farkındalık oluşturmalı. Böylece bedenimizi rahatlatarak stresin yıpratıcı etkisinden kurtulabiliriz. Daha dingin bir cilt için bir de böyle davranmalı. Sürdürülebilir kişisel bakım yolunda Slow Beauty bir farkındalık oluşturacak ve daha kaliteli ve zinde bir yaşama kapı aralayacaktır.

Sağlıkla Yaşlanmak

Yaşlanmak, doğan her insanın er geç başına gelecek doğal bir süreçtir. Önemli olan sağlıklı ve daha güzel bir şekilde yaşlanabilmektir. Bu da ancak sağlıklı ve kaliteli bileşenlerin yer aldığı bakım ürünleri ile gerçekleştirilebilir. Toksik bişelenlerin yer aldığı ürünlerin yorucu ve zararlı etkisinden korunmak için Slow Beauty çizgisinde bir güzellik bakımı gereklidir. Böylece yaşlanma belirtileri daha az ciltte hissedilir.

Bütünsel Sağlık

Vücudun bütün noktaları arasında bir bağlandı var. Zihin ve beden sağlığı arasındaki etkileşim belki de bilinenden daha fazla. Dolayısıyla cilt sağlığımızın zihin sağlığımız üzerindeki etkisi de yadsınamıyor. İnsanların görünüşlerine verdiği önem, psikolojilerinde olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Bunun yanında ruh sağlığındaki değişimler de cilt üzerinde olumsuz sonuçlara neden olabiliyor.

Slow Beauty ile cildi stresin doğurduğu olumsuz etkilerden arındırarak nefes alması sağlanıyor. Günlük bakımınızdaki keyifli bir detay da bu süreci daha eğlenceli ve sürdürülebilir bir hale getirebilir. Cilt bakımınızı yaparken günlük rutininizi çeşitlendirip, ağırdan alın. Mesela sıvı balık kolajeni takviyesi ile daha ışıltılı bir cilt sağlanabilir. Bitkisel içerikli serumlar ise cilt bariyerinizi güçlendirecektir.


Slow Beauty İle Cilt Bakımı Dew by SBG Ürünleri İle Mümkün!

Doğanın iyileştirici gücünden ilham alımıp yüksek etkili aktif bileşenler kullanılarak üretilen Dew by SB ürünleri ile Slow Beaut cilt bakımı mümkün. Sentetik koku ve parfümün kullanılmadığı, küçük partiler halinde üretildiği için ilk günkü tazeliğini koruyan Dew by SBG ürünleri ile ışıl ışıl parlayan sağlıklı ciltlere kavuşabilirsiniz. Doğanın iyileştirici gücünü Dew by SBG ürünleri ile yakalayın!

Yorumunuzu bırakın