Bir arama yapın...

Haberler
Kışın Güneş Kremi Kullanmanın Önemi
17 Aralık 2022 Cumartesi

Kışın Güneş Kremi Kullanmanın Önemi

Cilt sağlığını korumak için cildin güneşten korunması gerekir. Güneş kremi genellikle sadece yaz aylarında kullanılır ancak güneş ışınlarının zararlı ışınlarından kurtulmak için her mevsim tercih edilmelidir. Cilt güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmadığında kuruluk, leke, kırışıklık ve tahriş gibi sorunlar ortaya çıkar. Kış aylarında cilt daha fazla hassaslaştığı için güneş ışınlarından mutlaka koruması gerekir. Cilt dostu cilt bakım ürünleri ile bilinen Dew By SBG, kışın güneş kremi kullanmanın önemini sizler için derledi. İşte kış mevsimi güneş kremi kullanmanın faydaları…

Kışın Güneş Kremi Kullanmanın Önemi

Cildi Korur

Bulutlu günlerde dahi güneş ışınlarının %80'i yeryüzüne nüfuz eder. Güneş kremi, adeta bir güç kalkanı oluşturarak, güneş ışınlarının cildinize temas etmesini ve bu zararlı ışınların cildinize zarar vermesini engeller.

Cilt Tonunu Eşitler

Güneşin neden olduğu renk bozulmalarını ve koyu lekeleri önlemeye yardımcı olan güneş kremi, pürüzsüz ve eşit bir cilt tonu elde etmenizi sağlar. Ciltteki koyu lekelerin oluşmasını engellerken, cildin kusursuz yapısını da korur. Ayrıca kişilerin cildi zarar görmeden daha uzun süre güneşte kalabilmesini sağlar.

Cilt Kanseri Riskini Azaltır

Güneş hasarı, cilt kanserine neden olabiliyor. Güneş ışınlarına fazla maruz kalan ciltler risk taşıdığı için, düzenli biçimde güneş koruyu krem kullanmak cilt kanseri riskini azaltır.

Erken Yaşlanmayı Önler

Ultraviyole ışınlarının neden olduğu güneş hasarı, cildin erken yaşlanmasına yol açar ve çizgi, sarkma ve kırışıklıklara neden olabilir. Düzenli olarak güneş kremi kullanmak, cildinizin genç görünmesini sağlayacaktır. Güneş kremi dışarıya çıkmadan yarım saat önce cilde sürülmeli ve gün içinde tazelenmelidir.

Yorumunuzu bırakın