Bir arama yapın...

Haberler
Kışın Güneş Kremi Kullanmalı Mıyız?
26 Ekim 2023 Perşembe

Kışın Güneş Kremi Kullanmalı Mıyız?

Pek çok insan, soğuk kış aylarının gelişiyle birlikte güneş kremi kullanmayı bırakıyor veya eskisi kadar özen göstermiyor. Oysaki cildimiz en az yazın olduğu kadar kışın da güneşin tehdidi altındadır. Güneşin etkisi azalsa ve havalar soğusa dahi UV ışınları bizim için tehlikeli olmayı sürdürüyor. Profesyonel cilt bakım ürünleri ile her daim cildinizin dostu olan Dew By SBG, kış aylarında güneş kremi kullanmanın önemini sizler için anlattı.

Kışın Güneş Kremi Kullanmalı Mıyız?

Kışın güneş kremi kullanmalı mıyız sorusunun cevabı tek kelimeyle “evet”tir. Uzun vadede cilt sağlığımızı korumak için güneş koruyucu ürünlere, cilt bakım rutinimizde muhakkak yer vermeliyiz.

1 – Güneşin zararlı etkileri, kış aylarında da varlığını sürdürür. Kışın havaların soğuması, UV ışınlarının cildimize nüfuz etmesine engel değildir. UV ışınlarına maruz kalmak cildimizin hızla yaşlanmasına, derin kırışıklıkların oluşmasına ve hatta cilt kanseri riskine yol açar. Güneşin zararlı etkilerine karşı kendimizi korumak için her mevsim güneş koruyucu ürünler kullanmalıyız.

2 – Kar yağışlı iklimlerde bile, bilinçli insanlar güneş kremi kullanmaya devam ederler. Zira kar taneleri, güneş ışınlarını yansıtma özelliğine sahiptir. Karla kaplı bir zeminde, güneş ışınlarının kar taneleri tarafından yansıtılması cildinizin daha büyük hasar görmesine sebep olur. Bu yüzden kar yağışlı iklimlerde bile güneş koruyucu kullanmak ihmal edilmemeli.

3 – Kış mevsimi geldiğinde cildimizin hızla kuruma eğilimine girdiğini gözlemlemişsinizdir. Soğuk havalarda cildin neme duyduğu ihtiyaç artar. Güneş koruyucular yalnızca UV ışınlarına karşı koruma sağlamakla kalmaz. Aynı zanda cildin nem dengesini korumasına da katkı sağlar.

4 – Leke oluşumlarını önler. Ciltte meydana gelen lekelerin en büyük sebebi, güneşin UV ışınlarına korumasız bir şekilde maruz kalmaktır. Halihazırda var olan lekelerin daha kötü bir hale gelmemesi ve yeni lekeler oluşmaması için güneş koruyucu kullanmaya özen göstermelisiniz.

5 – Cilt hastalıklarına dair risk faktörlerini azaltır. Yaşlanma belirtileri ve lekeler, güneşin cildimiz üzerindeki zararlı etkilerinden sadece bazılarıdır. Güneşe aşırı miktarda maruz kalmak, egzama, sedef, cilt kanseri, melasma ve daha birçok cilt hastalığına dair risk yaratır. Her mevsim güneş kremi kullanmak, bu ve benzeri hastalıklara karşı cildinizi korumanızı sağlar.

Özetle sağlıklı ve güzel bir cilt için yalnızca sıcak ve kavurucu yaz aylarında değil, soğuk kış günlerinde de güneş kremi kullanmalıyız. Cildinizin güzelliğini zamana karşı korumak için ihtiyaç duyacağınız bütün cilt bakım ürünleri için tıklayabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın