Bir arama yapın...

Haberler
Kırmızı Peeling Nedir? Nasıl Uygulanır?
2 Haziran 2023 Cuma

Kırmızı Peeling Nedir? Nasıl Uygulanır?

Son günlerin popüler cilt bakım uygulaması kırmızı peeling kulaktan kulağa yayılıyor. Cildi soyarak siyah nokta, leke ve akneleri yok eden, kırışıklıklarla savaşan kırmızı peeling, cilt bakımına önem veren herkesin yeni gözdesi. Cilt yüzeyinde biriken ölü hücreleri temizleyen kırmızı peeling nedir? Ne işe yarar? Nasıl uygulanır? Cildinizin dostu Dew By SBG sizin için anlattı.

Peeling, sağlıklı ve güzel bir cilt için en önemli uygulamalardan biri. Cildimizin yüzeyinde biriken ve gözeneklerimizi tıkayan kirleri, ölü hücreleri ve yağı temizleyen peeling işlemi gözenekleri açmakla kalmıyor aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırarak cilt bakım ürünlerinin emilmesini de kolaylaştırıyor. Son günlerin gözde peeling yöntemi ise kırmızı peeling. İçeriğinde kırmızı meyve asitleri barındıran bu uygulama derinlemesine temizlik, nemlilik ve parlaklık kazanmanızı sağlıyor.

Kırmızı Peeling Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kırmızı Peelingin Faydaları

  • Cildinizin ph dengesini koruyor ve yumuşaklık kazandırıyor.
  • Cildinizde oluşan akneleri ve lekeleri gideriyor. Kırışıklık benzeri yaşlanma belirtilerinin azalmasını sağlıyor.
  • Kırmızı serumla cildinizin elastin ve kolajen üretimini arttırmanız mümkün. Yeterince elastin ve kolajen üreten bir cilt esnek ve sıkı bir yapıya kavuşur.
  • Cildinizdeki melanin üretimi düzenlenir ve aydınlık bir görünüm kazanırsınız.
  • Cildinizde iltihap ve bakteri oluşumunu önler.

Kırmızı Peeling Nasıl Uygulanır?

Kırmızı peeling uygulamadan önce ilk olarak cildinizi temizlemeniz gerekir. Cildinizin nemli olması peelingin etkisini daha iyi göstermesini sağlayacaktır. Kırmızı peeligi nazikçe ve dairesel hareketlerle cildinize uygulayın. Odak noktanız çene ve burun gibi siyah noktaların yoğunlaştığı yağlı bölgeler olmalı. İki – üç dakika kadar cildinizde beklettikten sonra yüzünüzü bol su ile yıkayın. Ardından nemlendirici ürünlerinizi kullanabilirsiniz.

Ne sıklıkta peeling uygulayacağınıza karar verirken cilt tipinizi de gözetmeniz gerekir. Hassas ve kuru ciltler haftada bir defa, karma ve normal cilt tipine sahip kişiler haftada iki defa, yağlı ve akneli ciltler ise haftada üç defa peeling uygulamalıdır. Çok sık kırmızı peeling uygulamak cildinizi tahriş eder. Bu yüzden cilt tipinize göre hareket etmeniz gerekir.

Kuru cilde sahip olan kişilerin ise krem bir nemlendirici kullanması gerekebilir, ancak daha hafif bir formül seçilebilir.

Kırmızı Peeling Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kırmızı peeling uygulamasının sonrasında cildinizin güneşe karşı hassasiyeti artar. Bu yüzden güneş kremi kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Güneş kremi sürmeden önce cildinizi olabildiğince temizleyip nemlendirmeniz gerekir. Güneşten mümkün olduğunca kendinizi sakınmalı ve günde iki defa leke karşıtı güneş kremi kullanmalısınız.

Kırmızı peelingin ardından yanma, kızarıklık veya kaşıntı benzeri sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden yatıştırıcı maskeler fayda sağlayacaktır. Papatya, aloe vera veya salatalık gibi doğal içerikli maskeleri tercih etmenizde fayda vardır. Cilt dostu Dew By SBG ile cilt bakım önerileri almak için bizi takip etmeye devam edin.

Yorumunuzu bırakın