Bir arama yapın...

Haberler
Kırışıklık ve Sarkmaları Hızlandıran Alışkanlıklar Nelerdir?
13 Ekim 2022 Perşembe

Kırışıklık ve Sarkmaları Hızlandıran Alışkanlıklar Nelerdir?

Farkında olmadan yapılan bazı alışkanlıklar nedeniyle ciltte kırışıklık ve sarkmalar meydana gelir. Bu alışkanlıklar, cildin elastik yapısını bozarak yaşlanmayı tetikliyor ve hayatımızdan 10 yıl çalabiliyor. Dew By SBG olarak, kırışıklık ve sarkmaları hızlandıran o alışkanlıkları sizler için derledik…

Bilindiği üzere parlak, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın yolu cildinize çok iyi bakmak ve onu günlük hayatın yıpratıcı etkilerinden korumak. Bunu sağlamak için de cilt bariyerinizi güçlendirecek bazı püf noktalarını alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor.
Kırışıklık ve Sarkmaları Hızlandıran Alışkanlıklar Nelerdir?

Kırışıklık ve Sarkmaları Neler Hızlandırır?

Makyaj: Sürekli yapılan makyaj, cildin doğal düzenini bozar. Dermis tabakası bu kimyasal maddeler nedeniyle yenilenemezken, makyajı derinlemesine temizlemeden uyumak da ağız kenarı ve alın çevresinde pigment bozulmalarına neden olur.

Kahvaltıda Börek, Poğaça Yemek: Kahvaltıda her sabah börek, poğaça gibi hamur işleri yiyenlerin vücutlarındaki karbonhidrat miktarı artar. Karbonhidrat miktarının artması, hücrelerin kendini yenileme sürecini azaltır. Ayrıca günün ilk saatlerinde maruz kalınan yağ oranı nedeniyle karaciğer de hasar görür. Karaciğerin deforme olmasıyla vücutta hücre yenileme akışı durur ve yağlanma artar.

Pipet Kullanmak: Pipet kullanmak, cilde direkt olarak zarar vermez ancak ağız çevresi ve çenede kırışıklıklara yol açar.

Gözlük Kullanmak: Gözlük kullanmak, burun ve alında aşağı doğru sarkmalara neden olur. Ayrıca sürekli güneş gözlüğü takmak da göz çevresinin güneşten gelen D vitamininden yeteri kadar yararlanamamasına yol açar.

Uyku Bozukluğu: Yeteri kadar uyumamak da cildin yapısını bozar. Vücut yeterli oranda dinlenmedikçe stres hormonları artar ve baş ağrısı, iştahsızlık ve depresyon gibi sorunlarına yol açar. Vücutta stresin artması sinirsel yıpranmaya neden olur, sinirler yıprandıkça kan akışı azalır ve cilt tabakası hasara uğrar.

Yorumunuzu bırakın