Bir arama yapın...

Haberler
Her Yaşa Uygun Cilt Bakım Önerileri
25 Şubat 2023 Cumartesi

Her Yaşa Uygun Cilt Bakım Önerileri

İnsanı dış etkenlerden koruyan cildimiz oldukça hassas bir bakım ister. Cilt bakımı yaparken yaştan cilt dokusuna kadar pek çok detaya dikkat edilmelidir. Peki yaşa göre cilt bakımı nasıl uygulanır? Dew By SBG, yaşa göre cilt bakım önerilerini sizler için derledi…

Her Yaşa Uygun Cilt Bakım Önerileri

20'li Yaşlarda Yapılacak Cilt Bakımı

20'li yaşlarda cilt daha fazla özen ister. Cilt temizliğinde sabun değil, alkolsüz tonikler tercih edilmelidir. Alkolsüz temizleyiciler gözenekleri sıkılaştırır ve cildin pH seviyesini düzenler.Cildin ideal nem seviyesini korumak için nemlendirici kullanılmalıdır. 20'li yaşlardan sonra göz çevresindeki kırışıklıklar belirgin hale geleceği için yaşa uygun bir göz kreminin kullanılması gerekir.

30'lu Yaşlarda Yapılacak Cilt Bakımı

Göz çevresinde 20'li yaşlarda başlayan kırışıklıklar 30'lu yaşlarda belirgin hale gelir. Kırışıklıkları önlemek ve derinliğini azaltmak için yaşa uygun ve yağsız kremler uygulanmalıdır. İlerleyen yaşlarda oluşan gözaltı torbaları ve morluklar için de çay kompresi ya da salatalık dilimleri göz çerçevesine yerleştirilebilir.

40'lı Yaşlarda Yapılacak Cilt Bakımı

Yaş ilerledikçe yüz ve göz çevresindeki kırışıklıklar artar. Bu yaşlarda günlük cilt bakımı ihmal edilmemelidir. Sadece göz değil, tüm yüz ve boyun çevresine yaşa uygun ve yağsız kremler uygulanmalıdır. Cilt bakım sırasında krem yüze yukarı yönlü, boyuna ise aşağı yönlü sürülmelidir.

Yorumunuzu bırakın