Bir arama yapın...

Haberler
Hassas Cildi Olanlar Dikkat!
1 Ekim 2022 Cumartesi

Hassas Cildi Olanlar Dikkat!

Kış aylarında cilt daha fazla nem kaybeder ve kurur. Kuruyan cilt, nem desteğine ihtiyaç duyar. Kuruluğa karşı nemlendirici kullanmak önemlidir. Dew By SBG olarak, hassas ciltler için cildi kışa hazırlığın püf noktalarını sizler için derledik…

Yaz aylarında güneş, havuz ve deniz gibi etkenler nedeniyle cilt yıpranır. Yıpranan ciltlere yapılacak olan kış bakımı, erken yaşlanma ve cilt erozyonuna karşı etkili bir çözüm olacaktır. Soğuk hava, cildi daha da kırılgan duruma getirir. Kış aylarında en fazla yaşanan cilt sorunları kurumanın neden olduğu hassasiyet ve kaşıntıdır. Ayrıca dudaklardaki kuruma ve çatlama için de nemlendirici ürünler uygulamak gerekir.

Hassas Cildi Olanlar Dikkat!

Kışın nemini kaybeden cilde Long Lasting Moisturizer (Uzun etkili nemlendirici) uygulanması önerilir. Long Lasting Moisturizer içeriğinde bulunan kıymetli sabit yağlar, bitki ekstreleri, vitamin, hyaluronik asit ve aromatik uçucu yağlarla cildi uzun süre nemli tutar, ince çizgilerin derinliğini hafifletir ve cildin parlak görünmesini sağlar. Temiz ve kuru cilt üzerine 1-2 pump krem eşit olarak yayılarak kullanılır. Sabah-akşam kullanımı önerilir.

Kapalı ortam ve soğuk havalar da cildin daha fazla kurumasına neden olur. Bu nedenle cildi bolca nemlendirmek ve bol su içmek gerekir. Ayrıca sıcak su cilt kuruluğuna neden olacağı için duş alırken sıcak su yerine ılık su tercih edilmelidir.

Yorumunuzu bırakın