Bir arama yapın...

Haberler
Hassas Cildi Güçlendiren Bakım
23 Şubat 2023 Perşembe

Hassas Cildi Güçlendiren Bakım

Hassas ciltlerde tahriş, kızarıklık, tıkanmış gözenekler gibi birçok sorun görülebilir. Bu nedenle hassas ciltlerin bakımında, diğer ciltlere göre daha dikkatli olmak gerekir. Dew By SBG, hassas ciltleri güçlendiren bakım önerilerini sizler için derledi…

Hassas Cildi Güçlendiren Bakım

Cildinizi Nemli Tutun!

Her cilt tipinin neme ihtiyacı vardır ancak özellikle hassas ciltler daha fazla nem kaybına uğrar. Cildin nem gereksinimini karşılamak için bol su tüketmek ve nemlendirici kullanmak gerekir. Günde 2 litre su içerek cilde nem desteği sağlanabilir. Su bazlı nemlendiriciler de her gün uygulanarak cilt onarılabilir.

Cildinizi Temiz Tutun!

Hassas cildi olanların cilt bariyerini güçlendirebilmesi için temizliğine dikkat etmesi gerekir. Bunun için günde 2 defa cilt temizlenmelidir. Köpürmeyen, hafif ve yağsız bir temizleyici ürünü kullanılabilir. Cildin temizliğini yaparken de hassas davranılmalı, tahriş edici ve sert hareketlerden kaçınılmalıdır. Cilt sıcak değil, ılık suyla temizlenmelidir.

Güneş Kremi Kullanın!

Cildi güneşin zararlı etkilerinden korumak için her mevsim güneş koruyucu krem kullanmak gerekir. Güneşin UV-A ve UV-B ışınları ciltte yanıklar ve lekeler oluşmasına neden olabilir. Ayrıca güneşe fazla maruz kalmak erken yaşlanma, yaşlılık lekeleri, ince çizgi ve kırışıklıklara da yol açabilir.

Peeling Yaparken Dikkat Edin!

Hassas cilde sahip olanların peeling yaparken çok dikkatli olması gerekir. Çünkü peeling cildin tahriş olmasına neden olabilir. Dolayısıyla seyrek aralıklarla ve küçük taneli peelingler tercih edilmelidir. Aksi durumda cilt bariyeri daha da zayıflayabilir.

Yorumunuzu bırakın