Bir arama yapın...

Haberler
Genç Kızlar için Cilt Bakımı Rutini
12 Ocak 2023 Perşembe

Genç Kızlar için Cilt Bakımı Rutini

Cilt bakım rutini oluşturmak her yaşta gereklidir ve her yaşın cilt bakım kuralları farklılık gösterir. Ergenlik döneminde ve genç yetişkinlik döneminde hormonal hareketler nedeniyle özel bir cilt bakımına ihtiyaç vardır. Genç kızlar için doğru bir cilt bakım rutini uygulamak ilerleyen yaşlarda oluşabilecek sorunları azaltmak için önemlidir. Dew By SBG, genç kızlar için cilt bakım rutini ve bakım ipuçlarını sizler için derledi...

Genç Kızlar için Cilt Bakımı Rutini

  • Her sabah yüzünüzü yıkamak, gece boyunca oluşan ter, yağ ve kiri ciltten uzaklaştıracaktır. Yüzünüzü yıkarken sabun kullanmayın. El sabunu, yüzdeki gözenekleri tahriş eder ve sivilce çıkmasına neden olabilir. Yüzünüzü yıkarken, cilde antioksidan desteği sağlamak için C, E vitamini ve ferulik asit içeren bir yüz temizleyici kullanın.
  • Ölü deriyi gidermek ve yumuşatmak için haftada bir kez peeling yapın. Ev yapımı bir peeling kullanabilir ya da dışarıdan satın alabilirsiniz. Cildinizi ıslatın, eksfoliantın bir kısmını parmak uçlarınıza alarak, cildinize masaj yapın. 60 saniye boyunca masaj yaptıktan sonra ılık suyla durulayın.
  • Cildinizi temizledikten sonra mutlaka nemlendirin. Nemlendirme, doğru yapıldığında güzel bir cilde sahip olmanızı sağlarken, yanlış yapıldığı takdirde daha fazla sivilceye neden olabilir. Su bazlı hafif bir nemlendirici kullanın. Böylece cildinizdeki yağ artmaz ve gözenekleriniz tıkanmaz.
  • Yaşlanma karşıtı olan ve dolayısıyla yaşınıza uygun olmayan ürünlerden kaçının. Bunlar cildinizin yapısına uygun olmayabilir.
  • Cildiniz için doğal bakım ürünlerini tercih edin. Akşam cilt bakım rutininizden sonra besleyici yağlar kullanarak, gece boyu cilt bakımı yapabilirsiniz. Cildinizi temizleyip, su bazlı nemlendirici ile nemlendirdikten sonra saf zeytinyağı, kayısı çekirdeği yağı, gül yağı gibi doğal ürünleri uygulayabilirsiniz.
  • Genç ciltler sivilceye eğilimlidir. Sivilce sorununuz varsa önce mutlaka bir dermatoloğa danışın. Ara sıra sivilceleriniz çıkıyorsa beslenmenize özen gösterin. Sivilce karşıtı olan en uygun doğal yağ, çay ağacı yağıdır ancak çay ağacı yağı cilde doğrudan sürülmez. Biraz sulandırarak veya zeytinyağı ile karıştırarak akşamları cildinize uygulayabilirsiniz. Ayrıca çinko eksikliği de sivilcelerin artmasına neden olacağı için çinko içeren besinler tüketmeye dikkat edin.
Yorumunuzu bırakın