Bir arama yapın...

Haberler
Evde Uygulayabileceğiniz Cilt Bakım Önerileri
10 Ekim 2023 Salı

Evde Uygulayabileceğiniz Cilt Bakım Önerileri

Profesyonel cilt bakım ürünleri ile her daim cildinizin dostu olan Dew By SBG, pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak için evde uygulayabileceğiniz cilt bakım önerilerini sizler için sıraladı. Peki cildinizi taze ve zinde tutmak için evde neler yapabilirsiniz? Gelin birlikte öğrenelim…

Evde Uygulayabileceğiniz Cilt Bakım Önerileri

Bakımlı bir insan olmanın en temel kriterlerinden biri sağlıklı ve dış faktörlere karşı dirençli bir cilt. Fakat içinde yaşadığımız çevresel koşullar, genetik etkenler, ilerleyen yaş ve hayatımızdaki stres düzeyinin cildimizi yıpratmasına engel olmak her zaman kolay değil. Zaman darlığı, bilinç eksikliği veya maliyetler yüzünden pek çok insan profesyonel cilt bakımından uzak duruyor. Hal böyle olunca yaşlanma izleri çok daha hızlı bir şekilde ciltlerinde belirgin olmaya başlıyor. Ancak fazla zaman ve bütçe ayırmadan da cildimize bakım yapmak mümkün. Peki ama nasıl?

Süt, Bal ve Limonun Eşsiz Faydalarını Keşfedin

Bal, süt ve limon, hem vitamin hem de mineral bakımından son derece zengin gıdalardır. Bunun yanı sıra vücut direncini arttırır ve cildinize de olumlu etkiler gösterir. Bu üçlüyü cildimizde kullanmak için:

Bir kase içerisinde bir tatlı kaşığı kadar limon suyunu, sütü ve bir yemek kaşığı kadar balı karıştırarak başlayın. Sonucunda oluşan karışımı cildinize sürüp yarım saat süresince bekletin. Yarım saatin ardından bol su ile durulayın.

Tüm bunların ardından cildinizin temizlendiğini ve ipeksi bir dokuya büründüğünü göreceksiniz. Eğer cildinizde akne sorunları yaşıyorsanız veya yağlı bir cilt tipine sahipseniz maskeyi yalnızca limon ve bal kullanarak uygulayabilirsiniz. Benzer bir temizlik etkisini daha kolay elde etmek için Dew By SBG’nin Hassas Yüz Yıkama Jelini deneyebilirsiniz.

Kahve Telvelerinizi Cilt Bakım Rutininize Dahil Edebilirsiniz

Kahvenin içerisinde yer alan kafein, enerji toplamak, uykumuzu açmak, zindelik ve canlılık kazanmak için ihtiyaç duyduğumuz bir maddedir. Ancak benzer bir etkiyi cildimizde de gösterebilir. Bunun için fincanınızda biriken telveleri cildinize dairesel hareketlerle uygulayabilir ve bu sayede hem yüz kaslarınızı rahatlatıp hem de doğal peeling etkisi yaratabilirsiniz. Kuru cilt tipine sahip kişilerin kahve telvelerini bal ile harmanlayarak uygulaması daha yararlı olacaktır. Bu sayede cilt bakımı yaparken cildinizin nemliliğini de korumuş olursunuz. Cildin en önemli ihtiyacı olan nemi kolayca sağlamak istiyorsanız Dew By SBG’nin Uzun Etkili Nemlendiricisini deneyebilirsiniz.

Ölü Cilt Hücrelerinden Hindistan Cevizi Yağıyla Arınmak Mümkün Mü?

Hindistan cevizi yağı kozmetik amaçlarla yoğun şekilde kullanılıyor. Özellikle cilt dokusu için önemli bir antioksidan kaynağı olan Hindistan cevizi yağı, ciltte oluşan güneşi yanıklarını gidermekte fayda sağlayabiliyor. Bir yemek kaşığı kadar Hindistan Cevizi Yağı içerisine az miktarda bal ve limon suyu ekleyerek bir yüz maskesi hazırlayabilirsiniz. Bu maske cilt bakı dışında makyaj temizlemek için de etkili olabilir.

Elbette evde cildinize iyi gelecek çok sayıda yöntem keşfedebilirsiniz. Ancak hızlı ve kesin çözüm almak isteyenler için Dew By SBG sizlerle…

Yorumunuzu bırakın