Bir arama yapın...

Haberler
Evde Kalıcı Yüz Beyazlatma Yöntemleri
7 Eylül 2023 Perşembe

Evde Kalıcı Yüz Beyazlatma Yöntemleri

Çok eski dönemlerden günümüze kadın, erkek her birey, beyaz, lekesiz pırıl pırıl bir cilde sahip olmak istemiştir. Bazı ülkelerde bu konu daha fazla önemsenmiştir. Bu yüzden o ülkelerde cilt beyazlatıcı kozmetik ürünler ciddi gelişim göstererek dev bir sektör haline gelmiştir. Halbuki evde de kalıcı yüz beyazlatma formülleri uygulanabilir.

Evde Kalıcı Yüz Beyazlatma Yöntemleri

Yüz Beyazlatıcı Yöntemler

Kim beyaz, ışıl ışıl pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak istemez ki? Ancak bazen cilt bakımı yapıldığında bile istenen sonuçlar alınamayabilir. Bakım eksikliği veya hatalı tedaviler nedeniyle ciltte kararma veya lekeler gibi istenmeyen problemler oluşabilir. Sorunun çözümü için kimi vakit piyasada ünlü markaların ürünlerine ulaşmak zor olabilir. O zaman ev ortamında yüz beyazlatıcı yöntemlere başvurulabilir. İşte, oldukça popüler hale gelen evde kalıcı yüz beyazlatma yöntemleri…

Limon Maskesi

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Önce limonun suyunu sıkılır. Daha sonra buna zerdeçal ve bal ilave edilerek iyice karıştırılır. Hazırlanan karışım yumuşat bir fırça yardımıyla temiz olan cilde sürülüp, peçete ile kapatılır. 30 dakika bekledikten sonra yüz ılık suyla yıkanır.

Malzemeler: Bal, 1 adet limon ve zerdeçal.

Yulaflı Yoğurt Maskesi

Yapılışı ve Uygulanışı: Yulaf unu ve bal 1 kase yoğurt ile karıştırılıp 20 dakika beklenir. Hazır edilen karışım temiz cilde uygulanıp 30 dakika kadar beklendikten sonra ılık su yıkanıp havluyla durulanır.

Malzemeler: 1 çay kaşığı bal, 1 kaşık yulaf un, 1 kase yoğurt.

Hindistan Cevizi Maskesi

Yapılışı Ve Uygulanışı: Birkaç damla limon ile 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı karıştırılır. Oluşan karışım cilde uygulanıp 15 dakika beklendikten sora ılık su ile durulama ve temiz bir havluyla kurulama işlemi yapılır.

Malzemeler: Limon, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı.

Pirinç Maskesi

Yapılışı ve Uygulanışı: Yarım bardak kadar pirinç yüksek ateşte haşlanır. İyice yumuşayan pirinç bir kabın içinde suyla soğumaya bırakılır. Elde edilen pirinç suyu ve bir tutum pamukla cilt temizlenir. Yüz kuruduktan sonra pirinç taneleri ile bir çay kaşığı bal mamul haline getirilerek ufak dokunuşlarla yüze peeling yapılır. Bu uygulamanın ardından maske ciltte 15 dakika bekletilir. Son aşamada yüz önce soğuk su, arkasında ılık su ile yıkanarak işlem tamamlanır.

Malzemeler: Pirinç ve bal.

Yorumunuzu bırakın