Bir arama yapın...

Haberler
Erkekler İçin 4 Adımda Cilt Bakımı
28 Ocak 2023 Cumartesi

Erkekler İçin 4 Adımda Cilt Bakımı

Kadınların olduğu kadar erkeklerin de cilt bakımına ihtiyacı vardır. Her gün sakal ve bıyık tıraşı olmak cildi tahriş eder ve dış etkenlere karşı savunmasız bırakır. Ancak erkeklere özel bir cilt bakımı ile kusursuz ve canlı bir cilde kavuşmak mümkün.

Erkekler İçin 4 Adımda Cilt Bakımı

Yüz Temizleyicisi

Günlük cilt bakımı rutininde ilk sırada cildi temizleme işlemi bulunur. Gün boyunca dış etkenler nedeniyle gözenekler tıkanır. Yüzü sabunla yıkamak ise cildin kurumasına ve tahriş olmasına yol açar. Dolayısıyla gözenekleri yağ ve kir kalıntılarından arındırmak için sabun yerine yüz temizleyici jel ya da köpük kullanılmalıdır.

Nemlendirme

Erkeklerin cildi genellikle kadınlara göre daha yağlıdır. Ancak her cilt tipi gibi, yağlı ciltlerin de nemlendiriciye ihtiyacı vardır. Cildin erken kırışmasını önlemek, nem dengesini ve canlı görünmesini sağlamak için cilt nemlendirilmelidir.

Normal veya yağlı cilt tipine sahip erkekler için bir losyon ya da nemlendirici jel yeterli olacaktır. Ancak kuru cilde sahip olanların daha güçlü bir nemlendirici kullanmaları gerekir. Nemlendirici, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılmalıdır.

Haftada 1-2 Kez Peeling

Peeling, cildi yüzeyinde biriken ölü hücrelerden arındırır, cildin nemlenmesini ve nefes almasını sağlar. Haftada 1-2 kez cilde peeling uygulanmalıdır.

Güneş Kremi

Güneş kremi, cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korur. UV ışınlarına maruz kalan cilt erken kırışır ve ciltte koyu lekeler oluşabilir. Cildi güneş ışınlarından korumamak, cilt kanserine neden olabilir. Güneş koruyucu kremler yalnızca yaz aylarında değil, her mevsimde kullanılmalıdır. Her gün dışarı çıkmadan yarım saat önce cilde uygulanmalıdır.

Yorumunuzu bırakın