Bir arama yapın...

Haberler
Elma Sirkesiyle Cildinizi Işıl Işıl Hale Getirebilirsiniz
29 Eylül 2023 Cuma

Elma Sirkesiyle Cildinizi Işıl Işıl Hale Getirebilirsiniz

Enerjinin zirveye çıktığı yaz mevsimi geride kaldı. Sonbaharda hava sıcaklıklarının düşmesine hüzün de eşlik ediyor. Mevsim değişikliği dolayasıyla ciltte birtakım sorunlar ortaya çıkabilir. Bu dönemde yazdan kalma güneş lekeleri, sivilceler ve diğer cilt enfeksiyonları ile mücadele gerekebilir. Fakat panik yapmaya yok. Çünkü herkesin rahatlıkla ulaşabildiği “elma sirkesi” dokunuşuyla cilt problemlerine çözüm üretilebilir. Profesyonel cilt bakım ürünleri ile her daim cildinizin dostu Dew By SBG, elma sirkesiyle cildinizi ışıl ışıl hale getirecek yöntemleri anlattı.

Elma Sirkesiyle Cildinizi Işıl Işıl Hale Getirebilirsiniz

Elma Sirkesi Formülü

Peki, elma sirkesi nasıl hazırlanır? Nasıl kullanmak gerekiyor? İşte o formül… Bunun için dört bardak suya yarım bardak elma sirkesi karıştırın. Temiz bir bez ile bu karışımı cilde uyguladıktan sonra bir süre masaj yapın. Ciltteki yanıklar iyileşene kadar birkaç gün bu solüsyonu kullanmaya devam edin; olumlu etkisini göreceksiniz.

Cildi Yatıştırın

Elma sirkesi aynı zamanda cildi rahatlatan, yumuşak ve esnek bırakan özelliği ile dikkat çekicidir. Bu şifalı ürünün içeriğindeki alfa hidroksil asidi sayesinde ölü cilt hücreleri temizlenir, yerine daha sağlıklı yeni hücreler ortaya çıkar. Peki, bu uygulama nasıl olur? Bir küvete konulan ılık su ve bir miktar elma sirkesindeki karışımın içinde 15-20 dakika dinlenin. Bu sırada koruyucu asidin cilde yoğun bir şekilde temasını sağlayın. Cildin pH dengesini düzenlemek için bu rutin belli bir süre devam ettirildiğinde önemli ölçüde faydasını hissedersiniz.

Cilt Toneri

Sıkılaştırıcı özelliğe sahip olan elma sirkesi ciltte kan akışını yükseltir. Gözenekleri en aza indirmeyi destekleyen bu durum özellikle yağlı cilde sahip olan bireyler için mükemmel bir çözümdür. Öte yandan cildin pH değerine poztif katkı sunar. Bu içerik şu şekilde hazırlanıp cilde uygulanabilir: Filtrelenmiş su ile elma sirkesi ile karıştırın. Buna birkaç damla esansiyel yağ da ilave edilebilir. Oluşturulan çözeltiyi pamuk aracılığıyla cildinize tatbik edip birkaç dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Gün içerisinde ihtiyaca göre bu karışım bir iki kez kullanılabilir.

Kırışıklıklarla Mücadele Eder

Sağlıklı ve parlak bir cilt oluşturan alfa hidroksil asit içeriğe sahip elma sirkesi, ölü derinin yenilenmesine yardımcı olur. Birden fazla yararı olan elma sirkesi, aynı zamanda ciltteki ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır. Yaşlılık lekelerinin giderilmesini sağlar. Bu prosedür şu şekilde denenebilir: Pamuğa damlatılan elma sirkesi doğrudan yaşlılık lekesi ve kırışıklıkların üzerine uygulayın. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra soğuk su ile cildi durulayan. Altı haftalık bu rutine devam edildiğinde bu metodun ayrıcalığını fark edeceksiniz.

Yorumunuzu bırakın