Bir arama yapın...

Haberler
Duş Sonrası Yapılabilecek Cilt Bakım Tavsiyeleri
8 Eylül 2023 Cuma

Duş Sonrası Yapılabilecek Cilt Bakım Tavsiyeleri

Duştan sonra etkili bir cilt bakımı uygulamak, su ve buhardan ötürü nem kaybeden cildimizi eski haline getirmemizi sağlıyor. Parlak, sağlıklı ve ışıltılı bir cilt, güçlü ve hacimli saçlar için duş sonrası uygulayabileceğimiz bazı bakımlar vardır. Profesyonel cilt bakım ürünleri ile cildinizin dostu Dew By SBG, duş sonrası uygulayabileceğiniz cilt ve saç bakım önerilerini sizler için anlattı.

Duş Sonrası Yapılabilecek Cilt Bakım Tavsiyeleri

Vücut Nemlendirici

Cilt tipiniz ne olursa olsun nem kaybının önüne geçmek ve sağlıklı bir görünüm kazanmak için banyo sonrasında nemlendirici özellikli yağlar içeren vücut losyonları kullanabilirsiniz.

Kuru Fırçalama

Vücudumuzda ölü deri hücrelerinin kalıntılarını taşırız. Bu ölü hücreler gözeneklerimizde tıkanmalara yol açar. Kuru fırçalama yöntemi ile cildimizin üzerinde biriken ölü deri hücrelerinden kurtulabiliriz. Bu sayede cildimiz daha yumuşak ve pürüzsüz hale gelir. Aynı zamanda gözeneklerimiz üzerinde biriken kir ve yağlardan da arınmış oluruz. Kuru fırçalama yöntemi kan akışını da hızlandırır. Düzenli kullanım sonucunda selülitlerin görünümünde de önemli bir azalma yaşanır.

Yüz Temizleme Jeli ve Köpüğü

Yüzümüzdeki cilt tabakası vücudun geri kalan kısmına göre daha ince bir yapıya sahiptir. Banyo yaparken maruz kaldığımız sıcak su ve buhar, yüzümüzü etkilemektedir. Bu yüzden ciltte kuruluğa yol açmadan yağ ve kirlerden temizlemek için duş sonrasında cilt tipinize uygun bir yüz temizleme jeli veya köpüğü kullanabilirsiniz. Bu noktada Dew By SBG’nin hassas yüz yıkama jelini deneyebilirsiniz.

Maske

Duştan sonra gözeneklerimiz öncesine kıyasla daha açık olur. Bu fırsatı değerlendirip peeling ve maske uygulamalarından faydalanabiliriz. Düzenli kullanımın ardından cildiniz ışıldayacaktır.

Saç Bakım Yağları

Duşun ardından saçlarımızı daha yumuşak ve parlak bir hale getirmek için durulanmadan kullanılan saç bakım yağlarını kullanabilirsiniz. Kuruyan saç uçlarımızı güçlendirmek ve saçlarımızın ihtiyaç duyduğu besin değerlerini sağlamak için bu yağlar son derece etkilidir.

Dew By SBG ile cilt bakımına dair ipuçları almak için blog sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın