Bir arama yapın...

Haberler
Doğru Serum Nasıl Seçilir?
16 Kasım 2022 Çarşamba

Doğru Serum Nasıl Seçilir?

Serumların cilde pek çok faydası vardır. Cilt bakım rutininin olmazsa olmazı olan serumlar, cildi aydınlatır, besler ve yaşlanma belirtilerine karşı savaşır. Serumlar nemlendiriciden önce uygulanır ve cildin en derin katmanlarına ulaşarak, onarılmasına yardımcı olur. Ancak en iyi sonuç için cildin ihtiyacına uygun serum seçilmelidir. Peki, doğru serum nasıl seçilir? Cilt dostu Dew By SBG, doğru serum seçmenin ipuçlarını sizler için derledi…

Doğru Serum Nasıl Seçilir?

Cilt Tipi

Herkesin cilt tipi farklı olduğu için kuru cilt tipine uygun olan serum, yağlı cilt tiplerine uygun olmayabilir. Yağlı, akneye meyilli cilt tipi için salisilik asit, retinol veya niasinamid içeren serumlar tercih edilmedir. Hyaluronik asit, kuru cilde sahip insanlar için iyi bir aktiftir, cildin nemini çekerek dolgunlaştırır. Normal cilt için ise C vitamini veya hyaluronik asit içeren serumlar seçilmelidir.

Yaşa Uygun Serumlar

Cildi seruma alıştırmak için düşük yüzdeli aktiflerle başlamak önemlidir. Gençler için basit bir temizleyici, nemlendirici ve güneş kremi rutini yeter olur. 20'li yaşların başındaki kişiler için niacinamide veya hyaluronik asit yeni başlayanlar için iyi seçeneklerdir. 20'li yaşların sonuna doğru ise retinol kullanmaya geçiş yapılabilir.

Cilt Sorunları

Cildinizde koyu lekeler ve sivilce izlerle varsa glikolik asit/laktik asit, azelaik asit, C vitamini ve kojik asit gibi alfa-hidroksi asitler, rutininize dahil edilebilir. Yaşlanma belirtilerine karşı retinol serumu iyi bir seçimdir. Siyah ve beyaz nokta için de yine retinol ya da salisilik asit iyi seçenekler olacaktır.

Filtred Skin Leke Serumu ve Smooth & Tight Akne Serumu

Dew By SBG’nin Filtred Skin Leke Serumu, içeriğindeki %10 AHA kombinasyonu ile cilt tonunun dengelenmesini sağlar. Niasinamid (B3 vitamini) ile güçlendirilen formülasyonu ile de hasar görmüş cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı olur.

Smooth & Tight Akne Serumu ise formülasyonundaki kuşburnu yağı ve çuha çiçeği yağı ile cildinizdeki yağ/nem dengesini kurmaya, gözenekleri tıkamadan cildi nemlendirmeye, cilt üzerindeki yara ve sivilceleri iyileştirmeye yardımcı olur. İçeriğindeki söğüt kabuğu ekstresi ile de akne ve sivilcelerin tedavi edilmesini destekler.

Yorumunuzu bırakın