Bir arama yapın...

Haberler
Doğru Güneş Koruyucu Nasıl Seçilir?
30 Ağustos 2023 Çarşamba

Doğru Güneş Koruyucu Nasıl Seçilir?

Güneş kremleri cildimizi güneşin zararlı ışınlarından koruyan, radyasyon etkilerinin cildimize nüfuz etmesini engelleyen cilt bakım ürünleridir. Bilhassa güneş ışınlarının dik açılarla geldiği saatlerde cildimiz büyük tehdit altındadır. Üstelik yalnızca yaz aylarında değil, kış aylarında da güneş koruyucu kullanmamız gerekir. Profesyonel cilt bakım ürünleri ile cildinizin dostu Dew By SBG, doğru güneş koruyucu nasıl seçilir sizler için anlattı.

Doğru Güneş Koruyucu Nasıl Seçilir?

UVA ışınları, bulutlu havalarda dahi cilt dokumuza zarar verebiliyor. Bu yüzden cilt tipimize en uygun güneş koruyucu kremi seçmeli ve onu tüm yıl boyunca kullanmalıyız.

Neden Güneş Kremi Kullanmalıyız?

Cildimizin erkenden yaşlanmasına engel olmak, leke oluşumlarının önüne geçmek, genç ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için güneş koruyucu kremleri her mevsim kullanmamız gerekir.

Doğru Güneş Koruyucu Krem Nasıl Seçilir?

Kıyafet seçiminde ten rengimizi ve beden ölçülerimizi gözettiğimiz gibi güneş koruyucu krem seçerken de cilt tipimizi ve yaşam tarzımızı göz önünde bulundurmalıyız.

Güneş kremi tercihinde dikkat etmemiz gereken kritik unsurları özetlemek gerekirse, mevsimden dolayı maruz kaldığımız ışının düzeyi, kendinize uygun SPF’yi tercih etmek önemlidir.

Yaz aylarında yüksek faktörlü güneş koruyucular tercih edilmelidir. Sonrasında cinsiyetiniz, cilt tonunuz ve cilt yaşınıza göre de seçim yapabilirsiniz. Koyu ten rengine sahip kişilerin güneş koruyucuya gereksiniminin daha az olduğu düşüncesi büyük bir yanılgıdır. Oysaki koyu ten rengine sahip kişiler de cilt lekesi tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bu nedenle koyu tenli kişiler de her mevsim güneş koruyucu krem kullanmalıdır. Bunların haricinde güneş koruyucu seçiminizde ailenizdeki genetik cilt rahatsızlıklarını, günlük yaşam rutininizi ve cildinizin akneye eğilimini de hesaba katmalısınız.

Güneş Koruyucu Krem Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Detaylar

  • Kremin içeriğindeki aktif bileşenleri inceleyin.
  • Alerjik reaksiyon göstermenize neden olacak maddeler barındıran ürünlerden uzak durun.
  • Kendi cilt tipinize göre tercihte bulunun. Özellikle nemlendirici içeriği de bulunan güneş kremleri caziptir. Hem cildinizi güneş ışınlarından koruyabilir hem de cildinizi nemlendirirken ince çizgi ve koyu leke görünümlerini azaltabilirsiniz. Antioksidan C vitamini gibi besleyici bileşenler olması da güneş koruyucu krem seçiminde önemlidir.
  • Sanılanın aksine güneş koruyucuyu bolca kullanmak, güneşten daha iyi korunacağınız anlamına gelmez. İki parmağınızı kaplayacak kadar kullanmanız kafidir.
  • Ayrıca yaz aylarında belli aralıklarla güneş kremi uygulamasını tekrarlamalısınız.

Siz de cildinizin sağlıklı, genç ve ışıltılı olması için Dew By SBG’nin profesyonel cilt bakım ürünleri ile tanışabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın