Bir arama yapın...

Haberler
Cilt Tipine Göre Bakım Serumu Nasıl Seçilir?
5 Nisan 2023 Çarşamba

Cilt Tipine Göre Bakım Serumu Nasıl Seçilir?

İçeriğinde farklı vitaminler barındıran cilt serumları, özellikle yorgunluk, stres, yaşlanma ve güneş ışınlarına karşı cildi korur. Ayrıca cildin daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. İçeriğinin cilt tipine göre farklılaşması nedeniyle cilt serumu seçerken, cilt tipine uygun olan tercih edilmelidir. Peki cilt bakım serumu nasıl seçilir? Dew By SBG, cilt serumu seçme yöntemlerini sizler için derledi…

Cilt Tipine Göre Bakım Serumu Nasıl Seçilir?

Kuru Ciltler İçin Bakım Serumu

Kuru cildi olan kişilerin cilt yapısını onarmak için nemlendirici serum kullanmaları gerekir. İçeriğinde E vitamini, hyalüronik asit ve gliserin bulunan serumlar tercih edilebilir. Hyalüronik asit, ciltteki suyu tutar ve pul pul dökülmeleri azaltmaya yardımcı olur. İçerisinde provitamin B5 gibi bileşenler olması, ciltte uzun süre nemlendirme sağlar.

Yağlı Ciltler İçin Bakım Serumu

Aşırı sebum üretimi, akne oluşumuna neden olur. Yağlı ciltlerde akne ve cildin parlak görünmesi rahatsız edici olur. Serum seçerken akne oluşumunu engelleyen ve sebum dengeleyen ürünler olmasına dikkat edilmelidir. Yağlı ciltler için kullanılacak serumun bileşenleri arasında C vitamini, retinol, salisilik asit, glikolik asit, yeşil çay, salatalık ve çay ağacı yağı bulunabilir.

Karma Ciltler İçin Bakım Serumu

Karma cilde sahip kişilerin alın, burun ve çene bölgesi yağlı, diğer bölgeleri ise kurudur. Karma ciltler için dengeli bakım özellikleri bulunan ürünler tercih edilmelidir. B5 vitamini, hyalüronik asit, seramid ve cadı fındığı yağı içeren ürünler kullanılmalıdır.

Hassas Ciltler İçin Bakım Serumu

Hassas ciltler sıcaklık, rüzgar, nem ve stres gibi faktörlerden kolayca etkilenir. Hassas ciltler çabuk kızarır ve kolay tahriş olur. Bu cilt tipi için yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi bulunan serumlar kullanılmalıdır. Serumun içeriğinde papatya, yosun özü, aloe vera, niacinamide gibi bileşenler olmalıdır. Bakım serumları, güneş ışınlarına karşı koruma sağlarken cildin elastikiyetini de artırır. B5 vitamini bulunan serumlar, pürüzsüz ve yumuşak bir cilt için etkilidir.

Lekeli Ciltler İçin Bakım Serumu

Cilt lekeleri için buna özel olarak üretilen serumlar kullanılabilir. Cilt rengini eşitleyen bu serumlar; C vitamini, glikolik asit, meyan kökü gibi bileşenler içerir. Ayrıca antioksidan desteği olan serumlar, cildi korur ve melanin üretimini engeller. Bu da ciltteki koyu leke görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Dew By SBG marka Filtred Skin Leke Serumu ve Smoot & Tight Akne Serumu ürünleri ile daha canlı ve parlak bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın