Bir arama yapın...

Haberler
Cilt Temizliğinin İncelikleri ve İdeal Temizleme Yöntemi
23 Mart 2023 Perşembe

Cilt Temizliğinin İncelikleri ve İdeal Temizleme Yöntemi

Cilt bakımı için belki de en çok ihmal edilen konuların başında cilt temizliği gelir. Düzenli şekilde derinlemesine temizlenen ve arındırılan bir cilt, zaten pürüzsüz ve sorunsuz bir yapıya bürünür. Cilt bakımının temel adımı olan bu aşamayı ihmal edersek gözeneklerimizin hızlıca tıkanması, kir, yağ ve makyaj kalıntılarının birikmesi, sivilce oluşumu gibi çok sayıda sorunla karşı karşıya kalırız. Peki cilt temizliği nasıl yapılır? Dew By SBG sizler için anlattı.

İyi bir cilt bakımı sivilce oluşumunu azaltır ve cildinize pürüzsüz, ışıltılı bir görünüm kazandırır. Peki ama cilt temizliğinde nelere dikkat etmemiz gerekir? İlk olarak temel ipuçlarını paylaşalım.

  • Sabun kullanmaktan kaçının
  • Suyla yıkamayı ihmal etmeyin
  • Bir dakika süresince yüzünüzü yıkamaya çalışın
Cilt Temizliğinin İncelikleri ve İdeal Temizleme Yöntemi

Cilt Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Cilt temizliği günde iki defa, sabah ve akşam olmak üzere mutlaka aksatmadan yapılmalıdır. İlk olarak cildinizi su ile yıkadıktan sonra cildinize uygun yüz temizleme ürününü 1 dakika süresince masaj yaparak uygulayın. Sonrasında iyice duruladığınızdan emin olun. Günlük olarak güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin. Ancak özellikle makyaj yapıyor ve güneş koruyucu kullanıyorsanız cilt temizliğini ihmal etme şansınızın olmadığını da unutmayın.

Hassas ve arındırıcı bir temizlik isteyenler işe her zaman için kendi ciltlerine uygun, doğru ürünü tercih etmekle başlamalı.

Seçtiğiniz ürünün göz çevresinde kullanılmaya uygun olup olmadığını kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

  • Cilt temizleme jelleri veya köpüğü
  • Misel su veya tonik
  • Makyaj temizleme sütü

Kullanabileceğiniz ürünler arasındadır. Bunun yanı sıra Dew By SBG’nin Fresh Firm Canlandırıcı Cilt Toniği ve Sensitive Touch Yüz Yıkama Jeli de ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

Eğer her gün makyaj yapıyorsanız sizin için cilt bakımının ilk adımı makyajınızı çıkartmak olmalıdır. Bu yüzden makyaj temizleme sütleri, suları veya losyonları, mendilleri mutlaka kullanmanız gereken ürünlerdir.

Makyajınızı çıkardıktan sonra muhakkak cildinizi durulamanız gerekir. Özellikle mineral bazlı veya yağlı ürünler kullananlar yağ bazlı temizleyicileri tercih etmelidir.

  • Cilt temizliğinin elleri yıkamakla başladığını unutmayın.
  • Sonrasında cilt temizleme ürünlerinizi masaj yaparak uygulayın.
  • Bir dakika süresince cildinizi ovuşturun.
  • Suyla durulamayı ihmal etmeyin.

Temizlik esnasında ılık su kullanmanız gerekir. Soğuk su cildinizde kızarıklıkların oluşmasına sebep olurken sıcak su ise cildinizi tahriş eder ve kurutur.

Misel su kullanarak cildinizde kalan ürün kalıntılarını ve kirleri temizleyin.

Tüm bunların ardından cildiniz nemlendirme işlemi için hazır hale gelecektir.

Cilt Temizliğinin Püf Noktaları

Cildimizi temizlerken sıkça düştüğümüz hatalar vardır. Bunların farkına vararak ve özen göstererek mükemmel sonuçlar elde edebiliriz.

Mesela cildinizi temizlerken nazik ve yukarı yönlü hareketler kullanmamız gerekir. Her şeyden önce suyla yıkamayı ve sonra da durulamayı ihmal etmemeliyiz. Gün içerisinde cildimizi ovuşturmaktan kaçınmalıyız. Peeling uygulamalarını ise haftada birden veya ikiden fazla tekrarlamamalıyız. Günlük temizliğinizi peeling ürünleri ile yapma hatasına ise asla düşmeyin.

Tüm bunların dışında kendinize ait bir yüz havlusu ise büyük önem taşır. Zira bu olmadığında bunca çabanız boşa gidebilir.

Siz de Dew By SBG’nin blog sayfasını takip ederek cildinizin güzelliğini zamanın ve çevresel etkenlerin yıpratıcı etkilerine karşı koruyabilecek bakım tavsiyeleri alabilirsiniz. Bununla birlikte Dew By SBG’nin eşsiz bakım ürünleri ile cildinizin zamanla olan mücadelesinde bir adım önde olabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın