Bir arama yapın...

Haberler
Cilt Serumu Nedir, Faydaları Nelerdir?
14 Haziran 2022 Salı

Cilt Serumu Nedir, Faydaları Nelerdir?

Stresli yaşam, ilerleyen yaş ve zararlı güneş ışınları ile birlikte cilt de hırpalanır ve sağlıklı görünümünü kaybeder. Canlı ve parlak rengini kaybeden ciltte kırışıklıklar oluşur ve bu da daha yaşlı bir görünüme neden olur. Halbuki küçük bakım yöntemleri ile daha canlı, parlak ve genç görünen cilt yapılarına kavuşmak mümkün. Cildi daha sağlıklı ve genç gösterecek en etkin yöntemlerden biri cilt serumu kullanmaktır. Değişik mineraller, vitaminler ve hücre yenileyici içeriklere sahip olan cilt serumları, kırışıklıkların giderilmesinden akne oluşumlarına, cilt kuruluğundan cansız ve mat cilt yapısına kadar çok sayıda cilt sorunun tedavisinde etkilidir.

Cilt Serumu Nedir, Faydaları Nelerdir
  • Cilt Serumu Nedir?
  • Cilt Serumunun Faydaları
  • Cilt Sorununa Göre Cilt Serumu
  • Cilt Serumu Nasıl Kullanılır?
  • Sık Sorulan Sorular

Cilt Serumu Nedir?

Cilt serumu, cilt temizlendikten sonra ve diğer cilt bakım ürünlerini kullanmadan önce uygulanan, güçlü etken maddeleri cildin daha kolay emmesini sağlayan formüle sahip cilt bakım ürünlerinin genel adıdır. Cilt bakım serumları yüksek düzeyde güçlü etken maddeleri barındırır ve bu maddeleri cilde taşıyabilmek için sıvı formdadır. Böylece serumlar özel bir cilt sorununun çözümü için etkili araçlar olarak kullanılabilir.

Cilt Serumunun Faydaları

Cilt serumlarının faydaları içeriklerine göre değişir. Kuru ciltler için uygun olan serumlar saniyeler içinde en derin noktaya ulaşarak, kuruluk sorununun önlenmesine yardımcı olur.


Cilt serumu, kırışıklıkları azaltmak için kullanılabilir. Bazı cilt serumları içeriğindeki bileşenlerle yüzdeki kırışıkları açar ve cildin genç ve sağlıklı görünüm kazanmasında rol oynar.


Cilt serumu, cildi aydınlatmak için de uygulanabilir. Güneş, sigara, uyku ve beslenme düzensizliği gibi nedenlerle cildin tonu dengesizleşebilir. Bu gibi durumlarda C vitamini içeren cilt serumları uygulanarak ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olunabilir.


Cilt serumlarının kullanıldığı bir başka durum da gözaltı morluklarının giderilmesidir. Bilgisayar ekranına uzun süre bakmak, uykusuzluk, yanlış beslenme gibi nedenler gözaltlarını yorgun düşürerek mor halkalar oluşmasına neden olabilir. Uygun içerikli cilt serumu ile gözaltlarında oluşan morluklar giderilerek daha genç ve canlı bir cilt sağlanır.


Cilt Sorununa Göre Cilt Serumu

Cilt serumu kullanmadan önce ciltteki sorunun belirlenmesi ve buna uygun bir tercih yapmak önemlidir. Cildinizi düzenli şekilde temizlediğiniz halde sorun devam ediyorsa cildin serumlarla desteklemesi gerekir. Kırışıklık, kuruluk, lekeler, matlık, sivilcelenme gibi her sorun için ayrı bir cilt serumu vardır. Cilt serumlarının içerisinde her soruna karşı çeşitli mineraller ve vitaminler bulunur.


Cilt serumları derinin altındaki en küçük gözeneklere kadar ulaşabilir ve cildin ihtiyacı olan takviyeyi sağlar. Böylece hem cilt sorunları en aza iner hem de cilde gerekli onarım yapıldığı için sivilce, siyah nokta gibi sorunlar da ortadan kalkar.


Cilt Serumu Nasıl Kullanılır?

Cilt serumları, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez kullanılabilir. Cilt serumları mutlaka temiz cilde uygulanmalıdır. Cilt temizlendiğinde gözenekler açılacak ve derideki zararlı etkenler dışarıya çıkacaktır. Dolayısıyla ardından uygulanan cilt serumu da hızlı bir şekilde emilir. Cilt serumları düzenli kullanımda fayda verecektir.


Cilt serumu uygulandıktan sonra üzerine farklı cilt bakım ürünleri de sürülebilir. Örneğin; sabah cilt temizliği sonrasında cilt serumunu uygulanıp üzerine bir nemlendirici sürülebilir. Akşam da yine cilt temizliği ve cilt serumu uygulandıktan sonra üzerine gece kremi sürülebilir.


Cilt serumunu cilde uygularken hassas olmak gerekir. Fazla bastırmadan, parmak uçlarıyla ve yavaş hareketlerle uygulanmalıdır. Hafif tampon hareketler, cilde rahatlatıcı bir his de verecektir.


Cilt Serumu Fiyatları

Cilt serumu fiyatları markadan markaya göre değişmektedir. Fiyatlar ise serumun içeriği, formülü, kullanıldığı durumlar ve üretici firmaya göre belirlenmektedir. Doğal bitki özü, değerli yağlar ve aktif bileşenlerle üretilen Dew By SBG Infinity Anti-Age Yüz Serumu, Filtred Skin Leke Serumu , Smooth & Tight Akne Serumu ve diğer ürünlerimizi incelemek için lütfen tıklayınız.


Cilt Serumu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Serumlar Hangi Sıklıkla Kullanılır?

Serumlar günde 1 ya da 2 kez kullanılır. Kullanılan serumun niteliği ve cilt sorununa göre uygulama sıklığı değişir. Doğru kullanım biçimi için ambalajın üzerindeki kullanım bilgilerine bakılmalıdır.

Cilt serumlarında hangi etken maddeler bulunur?

Cilt serumları, su ya da yağ bazlıdır. İçeriği de buna göre değişir. Cilt serumlarında en sık kullanılan etken maddeler; Hyaluronik asit, C Vitamini, E vitamini, Retinol, Resveratrol, Ferulic asit gibi maddeler ile Beta Glucan, bitkisel extreler ve çeşitli bitki yağlarıdır.

Serum Nemlendirici Midir?

Cilt serumları, seramidler ve hyaluronik asit gibi nemlendirici özelliği yüksek olan etken maddeler içerebilir. Ancak bu özellik tek başına nemlendiriciler gibi etki göstermez. Nemlendirici losyon ve kremler daha yoğun ve bariyer oluşturucu özellikleri sayesinde nemi cilde hapseder. Serum üzerine uygulanan nemlendirici ya da leke kremleri gibi tamamlayıcı cilt bakım ürünüyle bakımın etkisi artar.

Işıldayan ve Sağlıklı Ciltler İçin Dew by SBG Cilt Bakımı Ürünleri

Dew by SBG marka ürünler tamamen doğal bitki özlerinden ve aktif bileşenlerden formülize edilmiştir. Doğadan ilham alınarak üretilen yüksek etkili yüz temizleme jeli, canlandırıcı cilt toniği, serum ve nemlendirici çeşitlerimiz ile ışıl ışıl bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz. Dew by SBG ailesi olarak cilt bakımınızın bir parçası olmaktan mutluluk duymaktayız. Sağlıklı ciltler dileriz.


Yorumunuzu bırakın