Bir arama yapın...

Haberler
Cilt Sağlığı Nasıl Korunur?
26 Eylül 2022 Pazartesi

Cilt Sağlığı Nasıl Korunur?

Güneş ışınları, hava kirliliği, mevsimsel değişimler, stres ve yaşlanma gibi faktörler cilt sağlığını etkileyerek bozulmasına neden olur. Yaşlanmanın etkilerini önlemek ve cilt sağlığını ve canlılığını koruyabilmek için doğru bir cilt bakımına ihtiyaç vardır. Doğal görünmek, sağlıklı bir cilde sahip olmak ve cilt sağlığını korumak için yapılması gerekenleri sizin için derledik…

Cilt Sağlığı Nasıl Korunur?m

Cilt Tipinizi Belirleyin

Her cildin ihtiyacının farklı olduğunu göz önünde bulundurarak cilt bakımı öncesi ilk yapılması gereken cilt tipinizi belirlemektir. Eğer cilt tipinizi bilmiyorsanız bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Cilt Temizliğini İhmal Etmeyin

Cilt temizliği, güzel bir cilde sahip olmanın en önemli unsurlarından biridir. Hava kirliliği, makyaj kalıntıları ve toz cildin gözeneklerini tıkar. Gözeneklerin açılması, akne ve siyah nokta oluşumunun engellenmesi için her akşam mutlaka cildin, uygun bir cilt temizleme ürünüyle arındırılması gerekir. Dew By SBG’nin Sensitive Touch Hassas Yüz Yıkama Jeli ise içeriğindeki Ayçiçek yağı ile cildin yağ dengesini bozmadan makyaj artıklarını ve cilt üzerindeki tozu nazikçe temizleyerek temiz, nemli ve gergin bir cilt sunar.

Peeling Yapın

Peeling, cilt temizliğinin en önemli noktalarından biridir. Peeling, cildin ölü deriden kurtulmasını sağlar. Ayrıca cilt yüzeyinin uyarılarak kan dolaşımını hızlandırır. Ancak peeling doğru kullanılmadığında sebum dengesini bozarak cilde zarar verebilir. Bu nedenle cilt tipine uygun ürünü seçmek çok önemlidir.

Cildinize Uygun Maske Uygulayın

Maske, cildin vitamin ve mineral kazanmasını sağlar. Maske, yenileyici ve destekleyici özelliğiyle cildin nefes almasına yardımcı olur. Etkili sonuç için kullanılan maskenin cilt tipine uygun olması gerekir. Maske haftada bir kez uygulanmalı ve ardından cilt bol su ile yıkanmalıdır.

Cildinizi Nemlendirin

Kuruluk, cildin yaşlanmasına neden olur. Cilt sağlığını korumak için cilt tipine uygun bir nemlendirici kullanmak gerekir.

C, D, E ve K Vitamini Alın

Cilt sağlığı için vücut sağlığına da özen göstermek gerekir. Cilt sağlığı için en çok C, D, E ve K vitaminleri gereklidir. Limonlu su hazırlayarak C vitamini, güneş ışığına çıkarak D vitamini alabilirsiniz. E vitamini için yeşil yapraklı sebzeler, çerezler; K vitamini için de brokoli, lahana, ıspanak, karnabahar tüketebilirsiniz.

Bol Su Tüketin

Sağlıklı bir cilt için bol su içilmelidir. Günde en az 2 litre, sıcak yaz günlerindeyse 3 litre su tüketmek gerekir. Su içmek, cildin daha sağlıklı görünmesinde ve toksinlerden arınmasında etkilidir.

Uyku Düzenine Dikkat Edin

Cilt kendini 23.00 ile 06.00 saatleri arasında yeniler ve ölü hücreler vücuttan atılır. Bu saatler arasında günde en az 7 saat uyumak, cilt sağlığını korumak açısından önemlidir.

Cilt Sağlığınız İçin Dew by SBG!

Dew by SBG, doğadan ilham alarak ürettiği yüz yıkama jeli, canlandırıcı cilt toniği, anti-age, leke ve akne serumları ve nemlendirici ürünleri ile cildinizi besleyerek sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt yapısına kavuşmanızı sağlıyor.

Yorumunuzu bırakın