Bir arama yapın...

Haberler
Cilt Lekelerine Karşı Ne Yapılmalı?
28 Eylül 2022 Çarşamba

Cilt Lekelerine Karşı Ne Yapılmalı?

Ciltteki koyu lekeler, genellikle yüz, göğüs ve elde ortaya çıkar. Büyük çoğunluğunun nedeni hiperpigmentasyon (fazla pigment birikimi) olan lekelerden doğru bir cilt bakımı ve korunma ile kurtulmak mümkün. Dew By SBG olarak, ciltteki koyu lekelerden kurtulmak için ipuçlarını derledik…

Cilde rengini veren pigment olan melaninin aşırı üretilmesi sonucu koyu lekeler oluşmasına hiperpigmentasyon denir. Yüzdeki koyu lekeler çoğunlukla cildin fazla melanin ürettiğinde ortaya çıkan bir cilt rahatsızlığı olan hiperpigmentasyondan kaynaklanır. Hiperpigmentasyona güneş ışınlarına maruz kalma, yara izleri, yaşlanma gibi faktörler neden olabilir. Ancak ciltteki koyu lekelerin tek nedeni hiperpigmentasyon değildir. Dolayısıyla benlerde ya da koyu lekelerde bir değişiklik fark edilmesi durumunda doktora başvurulmalıdır.

Cilt Lekelerine Karşı Ne Yapılmalı?

Ciltteki Koyu Lekeler İçin İpuçları

  • Ciltte renk değişimleri fark edilmesi halinde ilk adım güneş koruyucu kullanmaktır. Güneş koruyucu, her mevsimde dışarı çıkarken kullanılmalıdır.
  • Lekeler için haftada 1-2 kez peeling uygulamak yeterlidir. Aşırı peeling uygulamak, cilt bariyerine zarar verebilir.
  • Cilt lekeleri için doğru ve etkili bir cilt bakım rutini uygulamak gerekir. Filtred Skin Leke Serumu, içeriğinde bulunan % 10 AHA kombinasyonu ile cilt tonunun dengelenmesini sağlar. Niasinamid (B3 vitamini) ile güçlendirilen formülasyon sayesinde hasar görmüş cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı olur.
  • Aydınlatıcı cilt eşitleyici gece serumu veya gece maskesi kullanmak faydalı olacaktır.
  • Cilt lekelerinin aydınlanması bazen aylar alabilir. Doğru cilt bakımını düzenli olarak uygulamak ve sabırlı olmak gerekir.
Yorumunuzu bırakın