Bir arama yapın...

Haberler
Cilt Lekeleri İçin C Vitamini Serumları
14 Aralık 2022 Çarşamba

Cilt Lekeleri İçin C Vitamini Serumları

Cilt lekelerine karşı en etkili yöntemlerden birisi C vitamini serumları. Ancak C vitaminli serumları kullanmaya başlamadan önce cilt lekelerinin tam olarak ne anlama geldiğini bilmemiz gerekiyor. Cildinizin dostu Dew By SBG, lekeli ciltlerle mücadelenin ayrıntılarını ve C vitaminli serumları sizler için anlattı.

Lekeli cilt yapısı kimi zaman doğumdan itibaren kimi zaman sonradan oluşabilmektedir. Ciltte bulunan herhangi bir iz varsa lekeli cilt olarak tanımlanabilir. Genellikle zararsız olan bu cilt lekeleri pigmentasyon sorunlarına yol açabilir. Örneğin lekeli ciltlerde bazı gölgelerin ten rengi normale kıyasla daha koyu gözükebilir. Cildimize doğal rengini sağlayan melanin pigmenti, gereğinden fazla ya da düzensiz biçimde üretilirse lekeli bir görünüme neden olur.

Cilt lekelerinin güneş lekesi, çil, ben, pitriazis alba, hipergigmentasyon, vitligo, yaşlılık lekesi veya melazma gibi çok sayıda farklı türü bulunmaktadır. Kimi zaman doğuştan beri var olan cilt lekeleri ile karşılaşırız kimi zamansa genetik, çevresel veya hormonal faktörlere bağlı olarak cildimizde lekeler oluşur. Çevresel faktörlerin başında güneşin zararlı ışınları gelirken kötü beslenme, hava kirliliği, kozmetik ürünlerin yanlış kullanılması, yaşlanma veya yanlış cilt bakım yöntemlerinin uygulanması da cilt lekelerine neden olan diğer etkenlerdir.

Cilt Lekeleri İçin C Vitamini Serumları

C Vitaminli Serum Cilt Lekelerine İyi Gelir Mi?

C vitamini serumu cilt lekelerine iyi gelir mi sorusu bir yana C vitamini serumları cilt lekeleri ile mücadele eden insanların vazgeçilmezidir. Herkes aydınlık ve sağlıklı bir cilde sahip olmayı ister. Bu yüzden cildimize ihtiyaç duyduğu desteği vermemiz gerekir. Lekeli ciltlere en iyi çözüm ise C vitaminli serumlardır. Hafif yapılı ve konsantre ürünler olan bu serumlar, lekelere doğrudan etki eder.

Cildin C Vitamine Neden İhtiyacı Var?

Esasen bir protein olan C vitamini vücudun kolajen üretiminde önemli görevler üstlenir. C vitaminin besinlerden karşılandığı düşünülse de çoğu zaman besinlerden edindiğimiz C vitamini vücudumuz için yeterli değildir. Özel olarak C vitamini takviyesi de yapılmadığı takdirde leke oluşumu gibi sorunlar meydana gelir.

İnsan bedeni için mühim bir yeri olan C vitamini, kozmetik ve dermokozmetik sektörü için de büyük önem arz eder. Zira cilde ve saça dokusuna sağladığı yararlar saymakla bitmez.

Gün boyunca cilde nüfuz eden kirli hava ve diğer zararlı etkenlere karşı cildi adeta bir kalkan gibi koruyan C vitamini, muhakkak dışarıdan takviye olarak alınması gereken bir maddedir.

Cilt Bakımında C Vitaminli Serumun Önemi

C vitamini antioksidan özelliğine sahip olduğu için cildinizin tazelenmesine ve aydınlanmasına yardım eder. Yorgunluğa ve yoğun strese bağlı olarak ortaya çıkan cilt sorunlarınızın çözümüne katkı sağlar.

C vitamini serumu cildinizin vitamin ihtiyaçlarını karşılarken leke görünümünü de azaltmaktadır. Cildinizde meydana gelen pigmentasyon dengesizliği ile mücadele etmenin en iyi yöntemi olan C vitamini kolajen üretimini tetikleyerek daha genç bir görünüme kavuşmanızı da sağlar.

Her cilt tipine uygun olan bu serumun bilinen hiçbir zararlı etkisi yoktur. Lekeye yatkın ciltlerde hem var olan lekelerin görünümünü azaltıyor hem de potansiyel leke oluşumunu önleyici rol oynuyor.

Lekeli Ciltlere C Vitamini Serumu Nasıl Uygulanır?

C vitamini serumunun uygulanma şekli son derece önemlidir. Gece uyku öncesi cilt bakım rutininizin bir parçası haline getirmeniz gerekir. Çünkü siz uyurken C vitamini serumu gece boyunca cildinizi güçlendirmek için çalışmaya devam eder. Tonikten hemen sonra ancak muhakkak nemlendiriciden önce kullanmanız gerekir.

Cilt Lekelerine Karşı Kesin Çözüm

Dew By SBG’nin Filtred Skin Leke Serumu cilt lekeleri ile başı dertte olanlara etkin ve profesyonel bir çözüm sunuyor. Siz de cilt lekelerinden kurtulmak için Dew By SBG’nin leke serumuna göz atabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın