Bir arama yapın...

Haberler
Cilt Kuruluğunu Nasıl Önleyebiliriz?
25 Ocak 2024 Perşembe

Cilt Kuruluğunu Nasıl Önleyebiliriz?

Soğuk kış aylarında bizi bekleyen en önemli tehlikelerden biri de cilt kuruluğudur. Peki cildimizin nem düzeyini korumak için neler yapmalıyız? Profesyonel cilt bakım ürünleri ile cildinizin dostu Dew By SBG, cilt kuruluğunu önlemek için alabileceğimiz tedbirleri sizler için anlattı.

Cilt Kuruluğunu Nasıl Önleyebiliriz?

Yıkayın ve Nemlendirin

Yüzümüzü her yıkadığımızda aslında cildimizi doğal yağlarından arındırmış oluruz. Bu doğal yağlar, cildin nemi hapsetmesine yardımcı olur. Yani cildimizi temizlemek kadar sonrasında nemlendirmek de önemli. Bu noktada Dew By SBG’nin uzun etkili nemlendiricisini kullanabilirsiniz.

Güneş Koruyucuları İhmal Etmeyin

Kış aylarında günler kısalır ve güneş ışınları yeryüzüne daha eğik açılarla gelir. Bu da pek çok insanın kış geldiğinde güneş koruyucu kullanmayı bırakmasına neden olur. Fakat cildimiz güneşin UV ışınlarına karşı kış aylarında da tehdit altındır. Bu nedenle en soğuk havalarda bile güneş koruyucu kullanmayı bırakmamalıyız.

Gece Bakımları

Geceleri cildimizin kendisini yenilemesi ve canlanması için bir fırsattır. Gece yapacağımız bakım, cildimizin gereksinim duyduğu nem ve yağları yenilememizi sağlar.

Peeling

Eğer cildimizin her mevsim canlı ve pürüzsüz görünmesini istiyorsak ölü cilt hücrelerini temizlememiz gerekir. Bunun da en kesin yolu peeling uygulamasıdır. Haftada en az bir, en çok iki defa peeling uygulayarak cilt temizliğimize katkı sağlayabiliriz.

Tıkayıcı Bileşenler

Yumuşatıcı ürünler cildinizin iyileşmesinde yetersiz kalıyorsa, nemi cildinize hapsetmek için tıkayıcı bileşenlerden faydalanabilirsiniz. Jojoba yağı, kuşburnu yağı, Shea yağı, vazelin ve kakao yağı bu noktada önemli bir bariyer görevi görmektedir.

Kullandığımız Kumaşlara Dikkat

Eğer problemli bir cildiniz varsa sert kumaşlardan üretilmiş giysiler cildinize zarar verebilir. Eğer aşırı kuru bir cildiniz varsa, fiziksel olarak tahriş olmamak için bol, rahat ve doğal kumaşlar tercih edebilirsiniz.

Eldiven Kullanmak

Eldivenler, soğuk havalarda cildinizi kurutacak çevresel etkenlere karşı bir bariyer işlevi görür. Özellikle soğuk havaya çıkarken, bulaşık yıkarken eldiven kullanmak, ellerinizin nemli ve pürüzsüz olmasına katkı sağlar.

Yorumunuzu bırakın