Bir arama yapın...

Haberler
Cilt Güzelliğinin Sırrı Yüz Peelingi
10 Ekim 2023 Salı

Cilt Güzelliğinin Sırrı Yüz Peelingi

Cilt güzelliği kadın erkek fark etmeksizin herkesin önemsediği bir konu… Yaşlanma belirtilerinin gözlenmediği, sağlıklı, ışıltılı ve pürüzsüz bir cilt sadece fiziksel sağlığımız açısından değil, duygusal olarak da kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyor. Profesyonel cilt bakım ürünleri ile her daim cildinizin dostu Dew By SBG cildimizin kendisini yenilemesi için olmazsa olmaz uygulamalardan biri olan Peelingi ve faydalarını sizler için anlattı.

Cilt Güzelliğinin Sırrı Yüz Peelingi

Güzelliğin Anahtarı Yüz Peelingi

Cilt bakım rutininin bir parçası olan yüz peelingi özellikle çevresel faktörlerin cilt üzerindeki olumsuz etkilerini gidermekte son derece faydalıdır. Cildimizin maruz kaldığı kir, yağ, makyaj kalıntısı gibi gözenek tıkayıcı maddelerin temizlenmesi, cildin ölü deri hücrelerinden arındırılması, ince çizgilerin ve lekelerin giderilmesi için siz de yüz peelingi yapabilirsiniz.

Cildiniz Ölü Hücrelerden Arınır

Yüz peelingini doğru şekilde uygulayarak cildinizi ölü hücrelerden temizleyebilirsiniz. Aksi taktirde gözeneklerinizin tıkanması, yüzünüzün susuz ve donuk görünmesi kaçınılmazdır.

Gözeneklerinizi Açarak Cildinize Nefes Aldırır

Vücudumuzun ürettiği doğal bir yağ olan sebum, aşırı miktarda üretildiğinde sivilce ve akne oluşumuna yol açar. Bu yüzden cildimizin sebum dengesini korumamız gerekir. Düzenli yüz peelingi uygulayarak gözeneklerimizi açabilir ve cildimize nefes aldırabiliriz. Ayrıca fazla sebum birikmesinden korunacağımız için sivilce oluşumlarının önüne geçebiliriz.

Pullanmalardan Kurtulun

Bir çok kuru ciltli insan pul pul dökülmelerden şikayetçidir. Ancak bu sorundan kurtulmak da yüz peelingi sayesinde mümkün.

Sivilce Yaralarını Azaltır

Sivilce karşıtı bir içeriğe sahip olan yüz peelingi uygulamaları cildimizde oluşan sivilce izlerini, yaralarını ve koyu lekeleri gidermemizi sağlar. Peeling sayesinde akne izleri ve cilt lekelerinin görünümü büyük ölçüde azaltılır. Zira peeling uygulaması cildimizin kendi doğal hücre yenilemesi sistemini de harekete geçirir.

Cildinize Yumuşaklık Kazandırır

Parlak ve yumuşak bir cilt için düzenli olarak peeling yaptırabilirsiniz.

Kullanacağınız Cilt Bakım Ürünlerinin Daha İyi Emilmesini Sağlar

Profesyonel cilt bakım ürünleri kullanmak, sağlıklı bir cilde sahip olmanın birinci koşulu… Ancak kullandığımız besleyici cilt serumları, nemlendiriciler, anti aging ürünler hem doğru kullanılmalı hem de cilde etkili biçimde nüfuz etmelidir. Düzenli peeling uygulanan bir cildin bu ürünleri kabul etmesi çok daha kolay olmaktadır. Dew By SBG cilt bakım ürünlerine göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Siyah Noktaları ve Beyaz Noktaları Yok Eder

Yüz peelinginin en önemli etkilerinden biri de siyah ve beyaz noktaların giderilmesini sağlamaktır.

Cilt Dokunuzu İyileştirir

Cildinize uygulayacağınız nazik bir masaj, kan dolaşımınızı hızlandırırken, peeling hem cildinizin gereksinim duyduğu besinleri sağlar hem de cilt dokunuzu iyileştirir.

Cildinizdeki Ton Farklılıklarını Giderir

Cildinize peeling uygulamak, hücrelerinizin kendisini yenilemesini teşvik eder. Cildinizdeki lekeleri giderir. Cildinizin daha homojen bir görünüm kazanmasını sağlar. Ton farklılıklarını ortadan kaldırır.

İyileşme Sürecini Hızlandırır

Taze ve genç bir cilde sahip olmanın ön koşullarından biri de cildin ürettiği kolajen sayesinde kendisini çabuk onarmasıdır. Peeling kan dolaşımını hızlandırırken aynı zamanda cildinizin doğal kolajen üretimini de tetikler.

Evde Doğal Peeling Hazırlama Önerisi

Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir peeling içeriğinden bahsetmek gerekirse:

Malzemeler

  • İki yemek kaşığı kadar toz şeker
  • İki yemek kaşığı hindistancevizi yağı
  • İki yemek kaşığı zeytinyağı

Bu karışımı hazırladıktan sonra dairesel hareketlerle cildinize uygulayabilirsiniz. 10 dakika kadar cildinize masaj yaptıktan sonra yüzünüzü ılık bir su ile durulayabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın