Bir arama yapın...

Haberler
Cilt Bakımının Yeni Trendi Slugging! Slugging Nedir, Nasıl Uygulanır?
26 Kasım 2023 Pazar

Cilt Bakımının Yeni Trendi Slugging! Slugging Nedir, Nasıl Uygulanır?

Sosyal medyada influencerlar her ay yeni bir cilt bakım trendi yaratmaya devam ediyorlar. Son ayların trendi ise Slugging. Özellikle Güney Koreli fenomenlerin başlattığı fakat kısa bir zaman diliminde tüm dünyaya yayılan güzellik akımı Slugging, nedir ve nasıl uygulanır? Profesyonel cilt bakım ürünlerinin adresi Dew By SBG, cilt bakımının yeni trendi Slugging’i sizler için anlattı. Slugging için tek ihtiyacınız ise vazelin. Cildinizi parlak, nemli ve yumuşak hale getirmek için kullanılan Slugging’in cilt uzmanları tarafından da onaylandığı söyleniyor.

Cilt Bakımının Yeni Trendi Slugging! Slugging Nedir, Nasıl Uygulanır?

Slugging Nedir?

Slugging uygulamasının kaynağı Güney Kore’nin güzellik algısında yatıyor. Güney Kore kültüründe güzel bir yüzün en önemli kıstaslarından biri dolgun görünen bir cilt. Güney Koreliler günlük cilt bakım rutinlerinin ardından uyguladıkları Slugging ile daha yumuşak, parlak, nemli ve dolgun bir cilde kavuşuyorlar. Burada altı çizilmesi gereken nokta da bu… Slugging kendi başına çok faydalı değil. Ancak cilt bakım rutinine eklendiği zaman başarılı sonuçlar veriyor. Cilt bakım rutininizi tamamladıktan sonra cildinize ince bir tabaka şeklinde vazelin sürmeniz gerekiyor. Bu sayede siz gece uyurken, cildiniz ihtiyaç duyduğu nemi depoluyor. Slugging sayesinde cildiniz hem dolgun, hem parlak, hem yumuşak hem de nemli hale geliyor.

Slugging Faydaları Nelerdir?

Slugging ugylaması bilhassa hassas ve kuru cilt tipindeki kişiler için büyük fayda sağlıyor. Kuru ciltlerde sıkça karşılaştığımız pul pul dökülme, renk farklılığı, sivilce ve akne gibi problemlere karşı Slugging ile cilt bariyeri güçlendirilebilir. Cildin kuruluğu giderilir. Nem dengesi sağlanır ve cildinizdeki ton farklılıkları da ortadan kaldırılır. Slugging sayesinde sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Yüzünüz dışında vücudunuzun geri kalanında da bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Fakat unutmayın ki her cilt farklıdır. Başkalarında başarılı sonuçlar veren her yöntem sizin gereksinimlerinize cevap veremeyebilir. Bu yüzden cilt bakım tüyolarını uygulamaya başlamadan önce cildinizin küçük bir kısmında denemenizde ve herhangi bir alerjik reaksiyon gösterip göstermediğinize bakmakta fayda var.

Slugging Nasıl Uygulanır?

Sosyal medyada viral olan cilt bakım trendi Slugging nasıl uygulanır. Günlük olarak uyguladığınız cilt bakım rutininizi tamamladıktan sonra bir fındık boyutunda vazelini alarak yüzünüze uygulayın. Ancak durulamayın. Vazelin bir uyku maskesi gibi sabaha kadar yüzünüzde beklesin. Bu uygulamayı haftada iki defa yapmak yeterlidir. Sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkadıktan sonra güne parlak ve yumuşak cildinizle merhaba diyebilirsiniz.

Kuru bir cildiniz varsa bu uygulama tam size göre. Ancak yağlı ve karma cilt tiplerinin bu uygulama konusunda daha temkinli davranmalarında fayda vardır.

Yorumunuzu bırakın