Bir arama yapın...

Haberler
Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?
11 Nisan 2022 Pazartesi

Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Cildimiz hem yazın hem de kışın düzenli bakım ister. Cilt bakımının aksatılması sonucu cildimiz kurur , ölü deriler cilt üzerinden düzgün şekilde uzaklaştırılamaz. Boylece cilt yuzeyi kalınlaşır , mat bir görünüm ortaya çıkar. Dew by SBG olarak bugün sizlerle cilt bakımının faydalarını paylaşıyoruz.

Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Stres, hava kirliliği, soğuk hava, yaşın ilerlemesi, güneşin zararlı ışınları gibi çok sayıda etken cildimizin zarar görmesine neden olur. Daha bakımsız, mat, yaşlı ve ya komedonlu bir görünüme neden olan bu zararlar ise her gün uygulanacak birkaç basit adımla giderilebilir. Düzenli cilt bakımı; daha parlak ve genç görünen ışıl ışıl cilt oluşumunu sağlar.

Cilt bakımı her yaşta dikkat edilmesi gereken bir konudur. Olgun ciltler yılların izlerini azaltmak, genç ciltler ise tazeliklerini korumak için cilt bakımına yönelir. Bir kaç adımda cilt bakımı:


Temizlik;

Cilt tipinize uygun, yumuşak ve cilde dost icerikli bir temizleyici ile cilt sabah-akşam temizlenmelidir. Cilt bakımının olmazsa olmaz adımı budur. Sabah temizlenmiş cilt üzerine uygulayacağımız krem ve serumlar daha iyi emilir, akşam ise tüm günün tozu ve makyaj kalıntıları gibi cildi yoran etmenler ciltten uzaklaştırılmış olur.

Tonik Uygulama;

Temizlenmiş cilt üzerine cildi yatıştırmak, açılan gözenekleri sıkılaştırmak amacı ile sabah-akşam uygulanmalıdır. Temizleme sonrası uygulanan tonik cildin daha sağlıklı olmasında temel taştır.

Eğer ki cilt de herhangi bir sorun ( akne, leke, anti-age bakım…) yoksa bu aşamadan sonra cilt uygun bir nemlendirici kullanılarak nemlendirilir. Ciltte bir cilt problemi varsa nemlendirme öncesi probleme yönelik ürün kullanılır. Mesela ;

  • Leke serumu /kremi
  • Akne serumu/kremi
  • Anti-Aging serum/krem nemlendiriciden önce uygulanmalıdır.

Peeling;

Haftada 1 veya 2 uygulayacağınız cildi yormadan, hafifçe arındıracak peeling uygulaması ile cilt bakımı rutininizi tamamlayabilirsiniz. Yukarıda sayılan adımları uygulayarak sağlıklı , parlak ve canlı bir cilde ulaşmak mümkündür. Cilt bakımının en önemli noktası süreklilik ve cilde dost ürünler kullanmaktır.

Işıldayan ve Sağlıklı Ciltler İçin Dew by SBG Cilt Bakımı Ürünleri

Dew by SBG marka ürünler tamamen doğal bitki özlerinden ve aktif bileşenlerden formülize edilmiştir. Doğadan ilham alınarak üretilen yüksek etkili yüz temizleme jeli, canlandırıcı cilt toniği, serum ve nemlendirici çeşitlerimiz ile ışıl ışıl bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz. Dew by SBG ailesi olarak cilt bakımınızın bir parçası olmaktan mutluluk duymaktayız. Sağlıklı ciltler dileriz.


Yorumunuzu bırakın