Bir arama yapın...

Haberler
Cilt Bakımında Doğru Bilinen 10 Yanlış
6 Şubat 2024 Salı

Cilt Bakımında Doğru Bilinen 10 Yanlış

Cilt bakım rutinimizde doğru sanarak yaptığımız çok sayıda hata bulunabilir. Her ne kadar cilt sağlığı konusunda bilinçli hareket etmeye çalışsak da etrafta dolaşan ve güvenilir olmayan o kadar çok ürün ve tavsiye var ki, bu hatalardan kendimizi korumamız bir hayli zor. Profesyonel cilt bakım ürünlerinin adresi ve cildinizin dostu Dew By SBG, cilt bakım rutininizden silmeniz gereken on hatayı sizler için anlattı.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen 10 Yanlış

Yanlış Ürün Tercihi

İlk öğrenmemiz gereken şey her cildin yapısının, sorunlarının ve ihtiyaçlarının farklı olduğudur. Arkadaş veya influencer tavsiyesiyle kullanılan yanlış bakım ürünleri cildimize zarar verir. Fayda beklerken, kuruyan, yağlanan veya sivilcelenen bir ciltle karşı karşıya kalabiliriz. Bu yüzden cildimizi tanımalı ve doğru ürün seçmeliyiz. Bu noktada Dew By SBG’nin şu içeriğine göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Yüzümüzü Gereğinden Fazla Temizlemek

Cilt temizliğinde aşırıya kaçmak, cildimizin doğal yağ dengesine zarar verir. Unutmamak gerekir ki bu durum cildimizi daha hassas hale getirir ve sorunlara karşı daha savunmasız kalırız. Sabah ve akşam olmak üzere iki defa temizleyici ürün kullanarak cildimizi temizlememiz yeterlidir. Dew By SBG’nin hassas yüz yıkama jelini incelemek için tıklayabilirsiniz.

Her Gün Peeling Yapmak

Peeling haftada bir ya da en çok iki defa uygulanması gereken bir işlemdir. Her gün peeling yapmak cildimizin üst tabakasının korkunç şekilde zarar görmesine neden olur.

Kış Aylarında Güneşten Korunmayı İhmal Etmek

Güneşin UV ışınlarına doğrudan maruz kalmanın cildimizi erkenden yaşlandırdığını ve lekelenmelere neden olduğunu hepimiz biliriz. Ancak pek çok insan bu bilgiyi kış geldiğinde unutuverir. Halbuki cildimiz güneşe karşı sadece yazın değil kışın da korumaya muhtaçtır.

Bütün Bakım Ürünlerini Aynı Anda Kullanmak

Bütün bakım ürünlerini aynı anda kullanmak, cildiniz üzerinde hiç beklemediğiniz reaksiyonların yaşanmasına yol açar. Kullandığınız ürünler kadar, onları doğru sıralama ile kullanmak da önem taşır.

Aşırı Makyaj

Elbette makyaj yapmak kendimizi iyi hissetmenin bir yolu… Üstelik iş hayatında bu pek çok insan için bir tercih olmanın ötesinde, bir zorunluluk. Ancak ışıltılı görünmek için aşırı miktarda makyaj yapmanıza gerek yok. Bu durum cildinizin hava almasını önler ve gözeneklerinizi tıkayarak cildinize zarar verir. Bu yüzden makyaj konusunda ölçülü davranmalı ve muhakkak uyumadan önce temizlemeliyiz.

Cilt Güzelliği Yalnızca Cilt Bakım Ürünleri İle İlgili Değildir

Cilt sağlığı ve güzelliği çok sayıda faktöre bağlıdır. Sindirim sistemimiz, beslenme alışkanlıklarımız, vitamin ve mineral düzeyimiz, vücudumuzdaki antioksidanlar, genetik etkenler ve hatta günlük su tüketimimiz bile cilt güzelliğimizi etkiler. Bu yüzden her şeyi cilt bakım ürünlerinden beklememeli, beslenmemize, su tüketimine, vitamin ve mineral düzeyine de dikkat etmeliyiz.

Cildinizin Nem İhtiyacını Karşılamamak

Cildimizin en önemli gıdası nemdir. Nemliliğini yitiren ciltler çatlamaya, kurumaya ve pul pul dökülmeye mahkumdur. Bu yüzden hiçbir bakım yapamasanız bile cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmanız gerekir. Dew By SBG’nin uzun etkili nemlendiricisini görüntülemek için tıklayabilirsiniz.

Cilt Bakımını Rutin Olarak Devam Ettirmemek

Cilt bakımı aklımıza estikçe, içimizden geldikçe yapabileceğimiz bir şey değil. Bu tür disiplinsiz bakım uygulamaları fayda sağlamaz aksine cilt dengesini bozabilir. Bu yüzden doğru cilt bakımını belirledikten sonra bunu bir rutin haline getirmemiz gerekir.

Göz Çevresini İhmal Etmek

Göz çevremizdeki deri, yüzümüzün diğer kısımlarına kıyasla çok daha ince ve hassastır. Göz çevresi şişlik, morarma ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerinin kolayca ortaya çıkabildiği bir gölgedir. Bu yüzden etkili bir serum veya kremle bu bölgenin korunması gerekir.

Yorumunuzu bırakın