Bir arama yapın...

Haberler
Cilt Bakımı Rutini Nasıl Oluşturulur?
3 Ekim 2022 Pazartesi

Cilt Bakımı Rutini Nasıl Oluşturulur?

Daha genç, güzel, sağlıklı ve parlak görünen bir yüze kavuşmak için doğru cilt bakımı rutini oluşturmak gerekir. Dış etkenlere maruz kalmak ve güneş ışınlarının zararlı etkileri cildin yıpranmasına neden olur. Ancak doğru cilt bakımı adımları ile porselen gibi bir cilde sahip olmak mümkün. Peki cilt bakım rutini nasıl oluşturulmalıdır? Dew by SBG olarak, doğru cilt bakımı rutininin püf noktalarını sizler için derledik…

Cilt Bakımı Rutini Nasıl Oluşturulur?

Doğru Ürün Seçmek

Sivilce, yağlanma, akne, kızarıklık gibi sorunlara pek çok kişinin yüz çevresinde rastlanır. İlerleyen yaşla birlikte ortaya çıkan cilt kuruluğu ve kırışıklıklar da sık rastlanan sorunlardandır.

Kişiye uygun cilt bakım rutinini oluşturmak için önce doğru ürünleri tercih etmek gerekir. Cildin ihtiyacına göre seçilecek olan cilt bakım ürünleri, doğru sırayla ve düzenli olarak uygulanmalıdır. Cilt bakım rutinlerini hayatınıza yerleştirmek için kırışıklıkların oluşmasını beklememek ve erken yaşlarda bakıma başlamak gerekir. Cilt sorunları ortaya çıkmadan önce başlanan bakım, daha genç görünmeyi ve cildin ışıltıyla parlamasını sağlar.

Cilt bakımı rutininin ilk adımı cildin iyi bir şekilde analiz edilmesidir. Cilt tipinin ve cildin ihtiyaçlarının belirlenmesi, başarılı bir cilt bakım rutini oluşturmak için önemlidir. Yaş, cildin nem oranı, yağlılık gibi etkenler uygun ürünleri bulmanıza yardımcı olur.

Cilt Tipine Göre Cilt Bakımı

Kuru Cilt Bakımı

Cildiniz kuru ise güçlü nemlendiricilere ihtiyacınız vardır. Long Lasting Moisturizer (uzun etkili nemlendirici) ile cildinizin uzun süre nemli kalmasını, parlak ve gergin görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kırışıklık ve leke gibi sorunları bulunan ciltler için de leke giderici ürünler ve kırışıklık azaltıcılar kullanılmalıdır. Filtred Skin Leke Serumu, %10 AHA kombinasyonu ile cilt tonunun dengelenmesini sağlarken, niasinamid (B3 vitamini) ile hasar görmüş cilt bariyerinin onarılmasını sağlar.

Normal Cilt Bakımı

Normal cilt tipine sahip kişiler, cilt sorunlarını en az yaşayan kesimdir. Mevsim geçişlerindeki dönemsel etkilere karşı kullanılacak ürünler, cilt bakım rutini için yeterli olur. Güneş koruyucu krem ile desteklenecek rutin, doğru temizleyici ve nemlendiricilerle de güçlü hale getirilmelidir.

Yağlı ve Karma Cilt Bakımı

Yağlı ve karma cilt tipine sahip kişilerin temizleme jelleri kullanmaları gerekir. Temizlenen cilt su bazlı bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Gözeneklerin açılmasını sağlayan peeling ürünleri ve sıkılaştırıcı tonikler ile cilt bakım rutini oluşturulabilir. Smooth & Tight Akne Serumu, içeriğinde bulunan kuşburnu yağı ve çuha çiçeği yağı ile cildin yağ/nem dengesini kurmaya, gözenekleri tıkamadan cildi nemlendirmeye, cilt üzerinde yer alan yara ve sivilceleri iyileştirmeye yardımcı olur.

Yorumunuzu bırakın