Bir arama yapın...

Haberler
Cilt Bakım Ürünleri İle 10 Yaş Birden Gençleşmenin Formülü
28 Ekim 2022 Cuma

Cilt Bakım Ürünleri İle 10 Yaş Birden Gençleşmenin Formülü

Genç ve taze bir cilde sahip olmak için her gün cilt bakımı gerekir. Geçen zaman içerisinde ciltte kollajen üretimiz azalır. Bu da kırışıklıkların daha belirgin hale gelmesine sebep olur. Cildin giderek kırışmasını önleyip, ince çizgilerin görünümünü azaltmak için yapılması gereken yaşlanma karşıtı bakım yöntemleri mevcut. Doğru bir cilt bakım rutini ile cildi beslemek, onarmak ve hücrelerini tazelemek mümkün. Siz de on yaş birden gençleşmek için cilt bakım ürünleri ile bilinen Dew By SBG’nin yaşlanma karşıtı ürünleriyle tanışabilirsiniz.

Ciltte zaman içerisinde oluşan yaşlanma belirtileri; kırışıklıklar, koyu lekeler ve ince çizgilerdir. Bu yaşlanmaya önlem almak ve her daim genç, ışıltılı görünmek için dikkat edilmesi gereken ipuçlarını sizler için derledik.

Cilt Bakım Ürünleri İle 10 Yaş Birden Gençleşmenin Formülü

Genç ve Işıltılı Bir Cilt İçin Nemlendirici Kullanın!

Nemliliğini kaybeden bir cilt için erken yaşlarda kırışıklıkların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Cildinizin tahriş olması, kuruması görünümüne son derece zarar verir. Kuru bir ciltte gerek kırışıklıklar gerekse diğer cilt kusurları daha da belirgin hale gelecektir.

Bu noktada önemli olan cildinize en uygun nemlendiriciyi tercih etmektir. Dew By SBG’nin Long Lasting Moisturizer Uzun Etkili Nemlendiricisi cildinize ihtiyaç duyduğu nemliliği yeniden kazandırır.

Cildinizi derinlemesine temizledikten sonra masaj yaparak uyguladığınız taktirde yüzünüz hem eski parlaklığını kazanır hem de dış etkenlere karşı daha güçlü bir hale gelir.

Güneş Kremi Kullanın

Güneş ışınlarına doğrudan ve fazlaca maruz kalan ciltlerin erken yaşlanması neredeyse kaçınılmazdır. UV ışınlarının olumsuz etkileri cildinizde leke ve kırışıklık oluşumunun temel nedenidir. Çünkü bu ışınlar zaman içerisinde cildinizin doğal ve sağlıklı dokusuna telafi edilmesi güç zararlar verir.

Güneş ışınlarından korunabilmek için her mevsim güneş kremi kullanılması gerekir. Ancak halk arasında güneş kreminin ancak yaz aylarında kullanılması gerektiğine dair yanlış bir inanç var. Oysa her mevsim güneş kremi kullanmayı alışkanlık haline getirilmesi şarttır.

Yaşlanma Karşıtı Ürünler

Yaşlanma karşıtı (Anti-Age) bakım için kullanılan çok sayıda yöntem mevcuttur. Bunlardan birisi de içerisinde barındırdığı antioksidan ve omega yağ asitlerinden ötürü Üzüm Çekirdeği Yağı… Düzenli biçimde kullanıldığı taktirde cildin sıkılaşmasını ve giderek toparlanmasını sağlar. Bunun haricinde Dew By SBG’nin İnfinity Anti-Age Yüz Serumunu kullanarak cildinizin yaşlanmasına dur diyebilirsiniz. İnfinity Anti-Age Yüz Serumu kollajen üretimini tetikler, ince çizgileri ve kırışıklıkları giderir. Hücrelerin kendisini yenileme hızını arttırır, yeniden genç, parlak ve canlı bir cilt görünümü sağlar.

C Vitamini İçeren Ürünler

C vitamini kelimenin tam anlamıyla cildin neme doymasını sağlar. Cildi koruyan cilt bariyerini güçlendirerek dış etkilere karşı daha dayanıklı bir koruma sağlar. Bu yüzden gündelik cilt bakım rutinine muhakkak C Vitamini içeren serumların da dahil edilmesi gerekir.

Göz Çevresi Bakımı

Cildimiz parlak ve ışıltılı olsa da göz kenarlarında ortaya çıkan kırışıklıklar yaşımızı ele verir. Bu nedenle göz çevremizin bakımına da azami gayret göstermemiz gerekir.

Profesyonel ürünleri kullanmaktan kaçınanlar için bir göz çevresi bakım tavsiyemiz var. İlk olarak bir tatlı kaşığı kadar kıyılmış salatalığı yine bir tatlı kaşığı miktarınca gül suyuyla karıştırın.

Sonrasında elde ettiğiniz karışımı yuvarlak pamuk üzerine sürüp göz altlarınıza yerleştirin. 10 ila 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Bu işlemi haftada bir defa uygulayarak göz çevresindeki yaşlanma belirtileriyle başa çıkabilirsiniz.

Cilt dostu Dew By SBG’den bakım önerileri almak için blog sayfamızı takip etmeye devam edebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın