Bir arama yapın...

Haberler
Cilt Bakımı Ürünleri Hangi Sırayla Uygulanmalı?
28 Şubat 2023 Salı

Cilt Bakımı Ürünleri Hangi Sırayla Uygulanmalı?

Herkes canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Bunun için düzenli ve doğru bir cilt bakımı gerekir. Düzenli cilt bakımı ise cilt tipine uygun ürünlerin doğru sırayla kullanılmasıyla mümkündür. Peki cilt bakımında ürünler hangi sırayla uygulanmalıdır? Dew By SBG sizler için derledi...

Cilt Bakımı Ürünleri Hangi Sırayla Uygulanmalı?

  • İyi bir cilt bakımı için doğru ürünler seçilmelidir. Cilt tipi için uygun olmayan ürünlerin kullanılması ya da ürünlerin yanlış sırayla uygulanması cilt bariyerine zarar verebilir. Bu nedenle cilt bakımından önce cildin yapısı ve sorunları göz önünde bulundurulmalıdır. Bakım ürünlerinin cilt tipine uygun olması, sağlıklı bir cilt için önemli bir adımdır.
  • Cilt temizleyici, günlük cilt bakım rutininin başlangıç ürünü olmalıdır. Cilt temizleyiciyle cildi derinlemesine arındırabilir ve böylece makyaj, kir ve fazla sebumun ciltten atılmasını sağlayabilirsiniz. Tercihe göre cilt temizleyiciler; köpük, jel veya losyon şeklinde kullanılabilir.
  • Cilt temizleyicisinin ardından cilt toniği yüze uygulanarak, gözeneklerin sıkılaşması sağlanmalıdır.
  • Serum, tonikten hemen sonra kullanılabilir. Serum yüze hafif dokunuşlarla yedirilmelidir. Serum, cildin alt katmanlarına inerek, kullanılan ürünlerin etkisini arttırmaya yardımcı olur.
  • Göz çevresi kremi, her yaşta ihtiyaçtır. Cildin en hassas bölgelerinden olan göz çevresinin canlı ve aydınlık görünmesi için cilt yapısına uygun bir göz çevresi kremi kullanmak gerekir. Krem, yumuşak hareketlerle göz çevresine uygulanmalıdır.
  • Cilt bakımında bir sonraki aşama ise nemlendirmedir. Cilt tipine uygun bir nemlendirici krem, cildin nem oranını dengeleyebilmek için gereklidir. Nemlendirici, cilde yumuşak hareketlerle aşağıdan yukarıya doğru sürülmelidir.
  • Günlük bakımın sonunda güneş kremi kullanılabilir. Güneş kremi, cildi güneşin zararlı ışınlarından korur.
  • Cilde haftada iki kez peeling uygulanabilir.
Yorumunuzu bırakın