Bir arama yapın...

Haberler
Cilt Bakım Ürünleri Hangi Miktarda Kullanılmalı?
20 Ekim 2022 Perşembe

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Miktarda Kullanılmalı?

Cilt bakım rutinimizdeki ürünlerini hangi miktarda kullandığımız, ürünlerden etkili bir şekilde yararlanabilmemiz açısından önem taşır. Cilt bakım ürünlerini doğru miktarda uygulamak da cilt için uygun ürünleri seçmek ve doğru sırayla uygulamak kadar önemlidir. Dew by SBG olarak, daha iyi sonuçlar için cilt bakım ürünlerinin kullanım miktarlarını anlattık…

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Miktarda Kullanılmalı?

Cilt Bakım Ürünleri Ne Kadar Kullanılmalı?

Yüz Temizleme Jeli: Yüz temizleme jelleri, kullanılması gerekenden daha az miktarda uygulandığında yeterli sonuç vermezken, fazla miktarda kullanımda ise kuruluk ve cilt hassasiyetine neden olur. Genellikle 50 kuruş büyüklüğünü geçmeyecek bir miktar, yüzün tamamını temizlemek için yeterli olur.

Peeling: Peeling uygulamasında miktar, hangi bölgeye uygulanacağına göre değişir. Tüm yüze peeling uygulamasında yine 50 kuruş büyüklüğünü geçmeyecek bir miktar yeterli olurken, siyah nokta ile ilgili bölgesel peelinglerde daha az miktarla uygulama yapılmalıdır.

Tonik: Tonikleri, makyaj pamuğunun kenarları boş kalacak ve orta kısmını nemlendirecek miktarda kullanmak yeterlidir.

Serum: Serumların cildin alt katmanlarına verdiği destekle cilt bakımı için önemli bir yeri vardır. Konsantre özellikleriyle birkaç damla kullanmak yeterli olacaktır.

Nemlendirici: Nemlendiricilerin miktarını cildin ihtiyacına göre belirlemek doğru bir yaklaşım olur. Cildin ağırlaşmasına neden olacak kadar fazla ya da cildinizin kuru kalmasına neden olacak kadar az ürün kullanılmamalıdır. Genellikle leblebi büyüklüğündeki bir miktarı tüm yüzünüze uygulayabilir, fazla geldiğini hissederseniz boyun ve dekolte bölgenize de uygulayabilirsiniz.

Maske: Yüz maskesinin uygulama miktarı, maskenin yapısına göre değişir. Genellikle 50 kuruş ve 1 liralık para büyüklüğündeki maske miktarları cilt için yeterli olur. Uygulama deneyimleri ile cildiniz için yeterli miktar ayarlamaları yapabilirsiniz.

Güneş Kremi: Güneş kremi, kullanım miktarı konusunda tasarrufa gitmememiz gereken ürünlerdendir. İşaret parmağı ve orta parmağının iki çizgisi arasına alarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Güneş kremini yüz ve boyun bölgenize 1 çay kaşığı kadar; göğüs bölgesi, sırt, kollar ve bacaklara ise ayrı ayrı 1 tatlı kaşığı miktarında uygulayabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın