Bir arama yapın...

Haberler
Cildinizi Yaza Hazırlayın
15 Mayıs 2023 Pazartesi

Cildinizi Yaza Hazırlayın

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte deniz, kum ve güneş özlemimiz de artmış durumda. Fakat güneşli günler cildimizin de korunmaya muhtaç olduğu günler anlamına geliyor. İnsan cildi, çok fazla dış etkene maruz kaldığı için hem soğuk kış günlerinden hem de yıpratıcı bahar güneşinden yorgun düşüyor. Yaz aylarında ise güneşin zararlı ışınları, deniz tuzu veya havuzlardaki klorlu su, cildimizin nemliliğini kaybetmesine ve kurumasına neden oluyor. Bunun sonucunda da cilt lekeleri ve kırışıklıklarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu yüzden cilt bakım rutinimizi de yaz mevsimine uygun hale getirmemiz gerekiyor. Cildinizin dostu Dew By SBG yaklaşan yaz ayları için cilt bakım tavsiyelerini sizler için derledi. Her mevsim insan cildi üzerinde etkiler bırakmaktadır. Bazı mevsimlerde daha az bakım yapmamız gerekirken bazı mevsimlerde cildimizi korumak için daha çok özen göstermeliyiz. Yaz mevsimi de daha dikkatli olmamız gereken mevsimler arasında. Bu nedenle bahar aylarındaki cilt bakım rutinlerimizi güncellemenin ve yaza uyum sağlamanın zamanı geldi. Havadaki nem artışı ve güneşin zararlı ışınları cildimizi yıpratmak ve yaşlanma etkilerini belirginleştirmek için kapıda bekliyor. Peki tüm bunların önüne geçmek için ne yapmalıyız?

Cildinizi Yaza Hazırlayın

Cildinizi İçten Nemlendirin

Özellikle tatil dönemlerinde sürekli su ile temas halinde olan cildimiz kuruma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Cilt tipinize en uygun ve uzun etkili nemlendiricileri kullanarak işe başlayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konulardan biri yağlı ürünlerin yerine su bazlı nemlendiriciler tercih etmektir. Fakat bu nemlendiricilerin cildin alt katmanlarına ulaşmayacağını bilmek gerekir. Bu yüzden enjeksiyon yöntemi ile ihtiyaç duyduğunuz vitamin ve mineralleri takviye edebilirsiniz. Nem bakımından doymuş bir cilt pürüzsüz görünüm kazanır ve sağlıklı bir tona bürünür. Dew By SBG’nin uzun etkili nemlendiricisini cilt bakım rutininize eklemenizi öneririz.

Cilt Temizliği İhmale Gelmez

Cilt temizliği atmamız gereken ilk adımdır. Özellikle sıcak yaz aylarında daha çok terlediğimiz için cildimiz yağlanma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bu yüzden her sabah ve akşam derinlemesine bir cilt temizliği yaparak ter, toz ve kir birikintilerinden arınmamız gerekir. Hangi ürünü kullanıyorsanız kullanın, temiz bir cilt üzerinde etkili olabileceğini unutmayın. Dew By SBG’nin hassas yüz yıkama jeli bunun için tam da ihtiyacınız olan şey.

Göz Çevrenizi Koruyun

Göz çevremiz belki de yüzümüzün en hassas noktasıdır. Yaşlanma etkileri kendisini en çok bu bölgede belli eder. Göz altı morlukları ve kırışıklıklar en korktuğumuz tablolar arasında. Güneş gözlükleri ve güneş koruyucu kremler bu noktada imdadımıza yetişiyor.

Güneş, Cildimiz İçin Tehdit

Ozon tabakasında meydana gelen aşınmalar güneş ışınlarını geçmişe kıyasla daha zararlı bir hale getirdi. Cilt tipiniz için uygun nitelikte bir güneş kremi bulup, bunu yaz boyunca kullanmalısınız. İki saatlik dilimler halinde yenilenmesi gereken güneş koruyucular, yaz mevsiminin en önemli cilt bakım araçlarından biri. Cilt kanseri veya kırışıklık oluşumu gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmak istemiyorsanız güneşe karşı dikkatli olmanızda fayda var.

Cildinizi Sağlıklı Beslenerek Koruyun

Elbette cildimiz vücudumuzun genel sağlığından bağımsız düşünülemez. Sağlıklı beslenerek vücudumuzun vitamin ve antioksidan ihtiyacını karşılarız. Bu da cildimize sağlık ve güzellik olarak yansır. Kırmızı ve mor meyveleri beslenme rutininize dahil etmenizi öneririz. Çilek, brokoli, yeşil yapraklı sebzeler, A ve C vitamini bakımından zengin besinler tüketmenizi tavsiye ettiğimiz diğer gıdalar. Bununla birlikte günde iki buçuk, üç litre su tüketmeyi de ihmal etmeyin. Sağlıkla ve sevgi ile kalın…

Yorumunuzu bırakın